• W sobotę, 30 lipca, w Dłutowie odbył się kolejny piknik z serii „Piknikowo i Sportowo z Województwem Łódzkim”. Moc atrakcji zgromadziła tłumy mieszkańców z całej okolicy.

  Dla dużych i małych gości organizatorzy przygotowali masę atrakcji, m.in. animacje i dmuchańce dla dzieci, zawody sportowe, liczne stoiska instytucji i wystawców, strefę gastronomiczną oraz pokaz laserów. Na scenie wystąpił zespół Iness i Maciej Smoliński.

  W ramach „Bitwy regionów” koła gospodyń serwowały przysmaki kuchni regionalnej. Konkurs wygrały panie z KGW Mogilno Małe ze swoimi „pierogami inaczej”, czyli z nadzieniem z suszonych śliwek i moreli okraszonych miodem i orzechami. Jury konkursu doceniło także „kociołek do syta” (KGW Róża) oraz pierogi z mięsem (KGW Tradycja w Piątkowisku).

  Piknik w Dłutowie był okazją do wręczenia przez marszałka województwa Grzegorza Schreibera grantów sołeckich w wysokości 12 tysięcy.

  Dajemy wam możliwości prawdziwego uczestnictwa w rozwoju naszego regionu. Dlatego granty sołeckie w waszym powiecie zwiększyliśmy z 38 tysięcy złotych w 2018 roku do 415 tysięcy złotych w tym – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber. – Tam gdzie współpraca między sołtysem, wójtem, strażakami i kołami gospodyń wiejskich jest dobra, tam są pomysły i pojawiają się pieniądze do ich realizacji.

  Dotacje odebrali także druhowie z OSP Ldzań (19.600 zł) i OSP Dobroń (20.000 zł).

  W spotkaniu uczestniczyli również poseł Piotr Polak i radna sejmiku Dorota Więckowska. Na pikniku spotkać można było m.in. senatora Macieja Łuczaka czy posła Marka Matuszewskiego.

  foto: Zmieniamy Łódzkie/Urząd Marszałkowski

  Udostępnij