• Miasto Pabianice, Miejski Ośrodek Kultury, Centrum Handlowe „Tkalnia” oraz Grupa A&A zapraszają na 45. Dni Pabianic. Czeka nas bardzo imprezowy weekend.

  Piątek, 1 września

  Na dzisiejszej (30 sierpnia) konferencji prasowej organizatorzy poinformowali, że świętowanie rozpocznie się już w piątek, 1 września.

  – Dni Pabianic ze względu na uruchomienie linii tramwajowej 41 i zakończenie tej inwestycji rozpoczną się w piątek. O 14.00 w Dworze Kapituły Krakowskiej uroczysta sesja miejska związana z 60-leciem Towarzystwa Przyjaciół Pabianic. Na niej wręczymy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marii Wrzos-Meus i prezes TPP Annie Leśniak symboliczne klucze, tym samym przekazując im na trzy dni władzę nad miastem – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz. – O 17.00 uroczystość podpisania aktu zakończenia inwestycji tramwajowej. To uroczystość zamknięta, ale o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na uroczyste wkopanie kapsuły pamięci. Aby dla potomności zostało, jaki wpływ ta inwestycja miała na życie naszego miasta.

  Sobota, 2 września – Święto Zamkowej

  Sobota to wymyślone przez wiceprezydent Aleksandrę Jarmakowską-Jasiczek Święto Ulicy Zamkowej. To będzie dzień pabianicki, w trakcie którego królować będą nasi lokalni artyści i wykonawcy. Wszystko po to, by uczcić zakończenie największej miejskiej inwestycji.

  Święto rozpocznie się o godz. 12.00 uroczystą paradą tramwajów. Będzie można do nich wsiąść i je obejrzeć. W zabytkowych pojazdach grać będzie muzyka.

  W parku Słowackiego moc atrakcji dla dzieci, m.in. piana party. Przy Zamkowej stanie scena i stoiska, m.in. gastronomiczne. Odbędzie się pokaz zabytkowych pojazdów. O godz. 16.00 zumba, o 18.50 – występ artystów z grupy Rap Lokal, o 20.15 – Weronika Borowiec, o 21.00 – Sweet&Hot JazzBand, a o 21.45 – Haze Acustic Trio.

  Równolegle na parkingu „Tkalni” działać będzie wesołe miasteczko (w godz. 10.00 – 22.00) oraz strefa gastronomiczna. W pasażu centrum handlowego w godz. 15.00 – 18.00 scena, a na niej m.in. warsztaty jump style, pokaz gimnastyki artystycznej i rap.

  Całość zakończy nocny bieg i marsz, w którym udział weźmie prezydent. Dystans to – nieprzypadkowo – 4,1 km, nawiązujący do numeru linii tramwajowej. Start o godz. 22.30.

  To święto odbywające się po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że pozostanie już w naszym grafiku na stałe. Wszystkich serdecznie zapraszamy i czekamy na pabianiczan w sobotę na Zamkowej – podsumowała wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

  Niedziela, 3 września – 45. Dni Pabianic

  Tegoroczne 45. Dni Pabianic, podobnie jak rok i dwa lata temu, odbędą się na terenie pola golfowego A&A Arkadia (ul. Grota Roweckiego 8a). W niedzielęzagrają dla nas zespoły Dżem i Proletaryat oraz Gromee, znany producent muzyczny i DJ. Podczas imprezy konferansjerami będą aktorka kabaretowa i teatralna Joanna Kołaczkowska (znana przede wszystkim z Kabaretu Hrabi) oraz aktor i wokalista Filip Cembala (m.in. „Czas Honoru”).

  Na gości czekać będzie ponad 40 stoisk, gdzie m.in. będzie można zbadać swój stan zdrowia (np. spirometria). Będą dmuchańce i alpaki. Strefa gastronomiczna i wesołe miasteczko staną, podobnie jak dzień wcześniej, na parkingu CH „Tkalnia”.

  Warto przyjść i zobaczyć, bo opowiadać mogłabym jeszcze długo – powiedziała Maria Wrzos-Meus, dyrektor MOK.

  Harmonogram:

  15.30 – uroczyste otwarcie 45. Dni Pabianic

  16.20 – zespół „Pewex”

  17.50 – wystąpienie prezydenta miasta

  18.00 – koncert Dżemu

  20.20 – koncert Proletaryatu

  21.30 – koncert Gromee

  Szczegóły na plakacie.

  Udostępnij