• Piersi – to dla nich od 30 lat pracuje cały zespół firmy Corin. Zdrowe piersi – to misja Fundacji „Zdrowy Biust”.

  Firma Corin zasłynęła w świecie nie tylko jako producent wysokiej jakości eleganckiej bielizny damskiej, ale także dzięki wyjątkowemu projektowi: badaniom nad stworzeniem idealnego biustonosza. Na zlecenie Corin we współpracy z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi został przeprowadzony unikatowy w skali światowej projekt, w wyniku którego powstał „PERFECT BRA”.

  Produkować zdrowe biustonosze i dbać jednocześnie o to, aby te piersi były zdrowe, to kierunek działania dla Corin i cel, który wyznacza drogę. Działania te wspiera i promuje powołana przez Corin we wrześniu 2018 roku Fundacja „Zdrowy Biust”. Fundacja buduje świadomość Polek o istocie samokontroli piersi na każdym etapie życia, głównie u młodych kobiet. W jej działalność włączył się prof. Marek Zadrożny, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi CZMP w Łodzi. Jego bogate doświadczenie i wiedza są wykorzystane jako elementy działań profilaktycznych prowadzonych przez Fundację.

  Oglądaj! Dotykaj! Żyj! Non stop przypomina Fundacja „Zdrowy Biust”.

  Od 2019 roku dla personelu salonów z bielizną prowadzone są szkolenia na temat budowy piersi i ochrony ich zdrowia. Dopasowanie biustonosza wiąże się z obejrzeniem piersi, ich ułożeniem w staniku, to także czas na zwrócenie uwagi na ich wygląd. Podczas szkoleń prowadzonych przez pielęgniarkę onkologiczną lub lekarza chirurga onkologa ambasadorki Fundacji zyskują wiedzę, którą dzielą się ze swoim klientkami właśnie podczas dobierania bielizny.

  W październiku – różowym miesiącu – akcje przybierają na sile i poza przymierzalniami sklepowymi obywają się w różnych środowiskach. Tak naprawdę dla Fundacji „Zdrowy Biust” i jej ambasadorek Różowy Październik trwa cały rok! Fundacja posiada kilka profesjonalnych fantomów, które użycza ambasadorkom na czas akcji edukacyjnych prowadzonych w całej Polsce. Na nich można nauczyć się samobadania. Przeszkolone ambasadorki pokazują, że 5 minut czasami ratuje życie.

  Rak piersi jest bardzo podstępną chorobą. W początkowym stadium przebiega bezobjawowo. Dlatego tak ważna w przypadku tego nowotworu jest samokontrola. Tylko regularne samobadanie może pozwolić wykryć zmiany w piersi.

  Szczególną formą promocji zdrowych piersi i wsparcia osób chorujących na raka był współorganizowany przez Fundację I Pabianicki Bieg Charytatywny CORIN ONKO RUN. Impreza odbyła się w 2019 roku, przyciągnęła wielu biegaczy z całej Polski, którzy swoim udziałem wspierali chorych na raka piersi i raka prostaty.

  Działania Fundacji spowolniła, niestety, pandemia. Pokrzyżowała plany związane z organizacją kolejnych edycji CORIN ONKO RUN. W tym czasie działalność Fundacji przeniosła się głównie do sieci. Nastawiona była na promocję profilaktyki i pomoc potrzebującym. To był czas, kiedy Fundacja wraz z Corin przekazywała nieodpłatnie maseczki służbom i instytucjom: szpitalom, domom dziecka, DPS-om, ochotniczej straży pożarnej, itp. Przekazano ponad 13.000 maseczek ochronnych.

  Choroby nowotworowe rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet. Cywilizacja i tempo życia są jego sprzymierzeńcami, dlatego coraz częściej nowotwór piersi dotyka dziewczęta i młode kobiety. Fundacja „Zdrowy Biust” kieruje swoje działania do najmłodszych kobiet z pokolenia GenY, GenZ. Szkoli z samobadania uczennice szkół średnich, studentki.

  Profilaktyka ponad wszystko! Bo rak nie liczy lat!

  5 lat działalności Fundacji „Zdrowy Biust” to spotkania z kobietami z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnych miejscowości. To uczennice, studentki, klientki, dojrzałe kobiety z uniwersytetu trzeciego wieku czy panie z kół gospodyń wiejskich albo pracownice wielkich korporacji. Choroby piersi dotyczą każdej kobiety.

  Jubileusz to doskonały czas na podsumowanie tego, co udało się zrobić, jak również czas, aby po takim podsumowaniu wyznaczać nowe kierunki i działać ze zdwojoną siłą! Razem możemy więcej!

  Dlatego każdego, kto identyfikuje się z tymi wartościami, Fundacja zaprasza do współpracy.

  5 lat w skrócie:

  Bieg CORIN ONKO RUN

  Zakupionych 7 profesjonalnych fantomów do nauki samobadania piersi

  Warsztaty dla personelu sklepów z bielizną

  Ponad 100 przeszkolonych brafitterek

  Ponad 400 przeszkolonych uczennic i studentek w regionie łódzkim

  Ponad 200 lokalnych akcji szkoleniowych i spotkań przeprowadzonych przez ambasadorki Fundacji

  Ponad 100 darmowych badań USG piersi

  Ponad 200 darmowych badań palpacyjnych wykonanych przez lekarzy onkologów z CZMP

  Ponad 13.000 maseczek ochronnych nieodpłatnie przekazanych potrzebującym

  Udostępnij