• Jesteś kobietą, która przywiązuje się do jednego zestawu biżuterii i zakłada go każdego dnia? A może uwielbiasz zmieniać te akcesoria codziennie i często rozglądasz się za nowymi propozycjami, które mogą znaleźć się w Twojej szkatułce? Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, z pewnością nie będziesz zadowolona, jeśli Twoja biżuteria zacznie ciemnieć i w związku z tym – nie będzie się ładnie prezentować. Dobrze wiedzieć, jak sobie poradzić z tym problemem.

  Biżuteria powinna do siebie pasować

  Wiele mówi się o tym, że biżuteria powinna do siebie pasować. Dlatego też, jeśli nosisz złoto, warto dopilnować, aby każdy element biżuterii – czy to naszyjnik, kolczyki, bransoletki czy pierścionki – były z tego samego kruszcu. Dlatego też jeśli masz srebrną bransoletkę czy łańcuszek, warto do nich wybierać też srebrne zawieszki.

  Oferowane są one w różnych wielkościach, z różnymi motywami – wśród nich znajdzie coś dla siebie zarówno romantyczka, jak i miłośniczka zwierząt czy wzorów geometrycznych. Takie zawieszki możesz zmieniać w zależności od nastroju czy okazji, na którą się wybierasz. Dzięki temu Twoja biżuteria nigdy nie będzie nudna!

  Niektórym bardziej pasuje złoto

  Są kobiety, które noszą złotą biżuterię, bo po prostu bardziej im się ona podoba. Ale może się też okazać, że niektórym kobietom po prostu ładniej jest w takiej biżuterii, ponieważ bardziej pasuje ona do ich urody. Na szczęście mamy wiele różnych propozycji na tego typu biżuterię, która jest ładna, wytrzymała i jednocześnie oferowana w cenie, na którą każdy może sobie pozwolić.

  Warto więc zajrzeć na strony, które oferują właśnie taką biżuterię, jak na przykład https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/naszyjniki/naszyjniki-zlote-585.html, aby móc ocenić, który jej typ najbardziej do Ciebie przemawia. W przypadku złota możesz być pewna, że nawet po wielu latach nic się z nim nie będzie działo i cały czas będzie się prezentowało pięknie.

  Warto wiedzieć, jak dbać o srebro

  O ile w przypadku biżuterii wykonanej ze złota, możesz być pewna, że nie będzie się ona brudziła i właściwie nie będzie wymagała większej pielęgnacji. Inaczej jest w przypadku srebra. W tym kruszcu jest obecny dwutlenek węgla. Możesz więc być pewna, że pod wpływem działania powietrza, związek ten będzie się utleniał. To z kolei będzie prowadziło do pojawienia się ciemnej warstwy nalotu i utraty blasku.

  Dlatego też warto wiedzieć, jak wyczyścić srebro. Pamiętaj, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Odpowiednią pielęgnację srebra będziesz mogła wykonać sama. Do wyczyszczenia naszyjnika czy bransoletki, które pokryły się takim nalotem, wystarczy, chociażby zwykła sól kuchenna. Weź niemetalową miseczkę, wyłóż ją folią aluminiową i umieść w niej biżuterię. Następnie wlej do niej roztwór z soli i gorącej wody. Po kilku godzinach moczenia biżuterii w takim roztworze i przetarciu miękką ściereczką będzie się ona prezentowała jak nowa.

  Jeszcze szybsze będzie wykorzystanie pasty do zębów, którą wystarczy w niewielkiej ilości nałożyć na kilka minut na sczerniałą biżuterię, a następnie dokładnie zmyć. Proste, szybkie, tanie, a biżuteria będzie wyglądała jak nowa!

  Artykuł sponsorowany

  Udostępnij