• W centrum miasta odbyła się dzisiaj (14 lutego) konferencja prasowa dotycząca powstającej w naszym mieście inicjatywy „Projekt Pabianice”. W jego skład wchodzą m.in. Michał Pietrzak, Jolanta Gałkiewicz, Marcin Krebs, Marta Woźniak, Agnieszka Brzdąk, Jacek Chmielewski, Ewa Morzyszek-Banaszczyk i Krzysztof Kalwas. W trakcie spotkania przedstawiony został cel powstania tego projektu oraz inicjatywy, jakimi będzie się on zajmował.

    Na wstępie głos zabrała Jolanta Gałkiewicz:

    – Przedstawiamy państwu nową inicjatywę społeczną pod nazwą „Projekt Pabianice”. To, że spotykamy się dziś – 14 lutego – nie jest przypadkiem. Zebraliśmy się tutaj z miłości do Pabianic, a dziś, jak wiadomo jest Święto Zakochanych. Ośmielę się powiedzieć, że mamy prawdopodobnie do czynienia z największym ruchem społecznym w Pabianicach w historii tego miasta. Jesteśmy bardzo różnorodną grupą, reprezentujemy rozmaite środowiska zawodowe. Są wśród nas prawnicy, nauczyciele, lekarze, wykładowcy akademiccy, budowlańcy, przedsiębiorcy, ludzie szeroko pojętej kultury… Jest to bardzo duża grupa ludzi, którym dobro miasta leży na sercu. Nie piastujemy stanowisk miejskich ani partyjnych, ale korzystamy z wiedzy i doświadczenia samorządowców, którzy są razem z nami. Jesteśmy bardzo zmotywowani. Przystępujemy do wyborów samorządowych jako komitet wyborczy z wielkim entuzjazmem. Wiemy jednak, że nie będzie nam łatwo – mówiła.

    Zapowiedziała również, że członkowie inicjatywy będą spotykać się z mieszkańcami, zbierając podpisy. Jak podkreśliła, ich wspólnym celem jest miasto bezpieczne, pełne życia, przyjazne dla wszystkich.

    Konferencję zakończył, poruszając kwestie związane z życiem młodych ludzi w Pabianicach, 19-letni Krzysztof Kalwas:

    – Bardzo się cieszę, że mogę tutaj dzisiaj być. „Projekt Pabianice” to jednocześnie projekt „Młodzieżowe Pabianice”. Głos nas, młodych, jest tutaj słyszalny. Chcemy, aby to, co dla nas ważne, miało przełożenie na zmiany w mieście. To, co dla mnie i moich rówieśników jest szczególnie ważne, to stworzenie tzw. „trzeciego miejsca” w Pabianicach. Pierwszym miejscem jest dom, drugim – szkoła albo praca lub jedno i drugie, a trzecim miejscem jest miejsce spotkań. Chodzi o takie miejsce, w którym można spotkać się nawet w zimny, deszczowy dzień… a wcale nie trzeba wydawać pieniędzy. Dzięki temu możemy się rozwijać, rozmawiać, tworzyć własną definicję tego, czym dla nas są Pabianice. Chcę, abyśmy „odmłodzili” trochę Radę Miasta – wyjaśnił.

    Podczas dzisiejszej konferencji prasowej obecny był również Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Rady Miejskiej.

    Udostępnij