• 14 marca weszły w życie nowe przepisy pozwalające na konfiskatę aut pijanych kierowców. Pierwszą nietrzeźwą w województwie łódzkim, która utraciła swój pojazd jest 45-letnia mieszkanka powiatu pabianickiego.

  W czwartek, 14 marca, tuż przed godz. 17.00 nasi policjanci pojechali do Pawlikowic, gdzie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej.

  41-letni zgłaszający przyznał, że zwrócił uwagę na renault, ponieważ kierująca nim kobieta nie trzymała toru jazdy. Auto miało jechać niebezpiecznie blisko krawędzi jezdni. W ostatniej chwili uniknęło zderzenia z zaparkowanym pojazdem. Pabianiczanin miał podejrzenia, że za kierownicą  może znajdować się osoba nietrzeźwa. Wyprzedził je i zaparkował tuż przed nim. Kierująca była wyraźnie zaskoczona reakcją mężczyzny, który wyciągnął jej kluczyki ze stacyjki i wezwał na miejsce służby – relacjonuje rzeczniczka sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

  Funkcjonariusze razem z 45-latką pojechali na komendę, gdzie badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei na miejsce zdarzenia wezwano drugi patrol, który na czas prowadzonych czynności zabezpieczył pojazd.

  Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Mieszkanka powiatu pabianickiego musiała pożegnać się nie tylko z uprawnieniami, ale – zgodnie z nowymi przepisami – również z osobówką, która była jej wyłączną własnością.

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 45-latce grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec przepadek samochodu, aby w przyszłości utrudnić kobiecie ponowne popełnienie tego samego przestępstwa.

  foto: policja

  Udostępnij