• News will be here
 • W niedzielę, 21 kwietnia, mieszkańców Ksawerowa czeka druga tura wyborów samorządowych. Zmierzą się w niej dotychczasowy wójt Adam Topolski z kandydatem Piotrem Chałupką.

  W wyborach samorządowych 7 kwietnia Adam Topolski (Komitet Wyborczy Wyborców Dla Gminy Ksawerów) otrzymał 49,43% (1.721 głosów), wygrywając we wszystkich siedmiu obwodach głosowania. Wynik ten nie pozwolił dotychczasowemu wójtowi zwyciężyć w pierwszej turze. By to się stało, trzeba przekroczyć próg 50%.

  W związku z tym Topolski w najbliższą niedzielę stanie w szranki z Piotrem Chałupką (Komitet Wyborczy Wyborców Tak dla Ksawerowa), który 7 kwietnia otrzymał 30,67% (1.068 głosów).

  Frekwencja w pierwszej turze wyborów na wójta wyniosła w gminie Ksawerów 57,84%.

  Przypominamy, że w pozostałych gminach naszego powiatu wybory samorządowe rozstrzygnęły się w pierwszej turze. W Dłutowie władzę przejął Łukasz Szatan, pokonując o 4% długoletnią wójt Grażynę Maślankę-Olczyk. W Dobroniu we wszystkich sześciu obwodach głosowania z ogromną przewagą 50% wygrał dotychczasowy wójt Robert Jarzębak. W gminie Pabianice włodarzem nadal będzie Marcin Wieczorek, który był jedynym kandydatem w wyborach. W Lutomiersku sromotna porażka obecnego burmistrza Tadeusza Borkowskiego – przegrał o 40% z Jarosławem Dębskim. W Konstantynowie włodarzem nadal będzie Robert Jakubowski.

  Udostępnij