• News will be here
 • 22-latek wszedł na teren budowy domu wielorodzinnego i zabrał z niego sprzęt o wartości 1200 złotych. Ponieważ działał w warunkach recydywy, grozi mu podwyższony wymiar kary.

  Na początku kwietnia 43-letni zgłaszający poinformował policjantów, że z terenu budowy w Pabianicach skradziono kilka przedmiotów, m.in. dwie pompy wody i przedłużacze. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na  1200 złotych.

  Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania lokalu mundurowi znaleźli jeden ze skradzionych przedłużaczy. 22-letni pabianiczanin w rozmowie z kryminalnymi przyznał, że przechodził obok placu budowy i zauważył na nim sprzęt. Zabrał go, by następnie sprzedać. Dodał, że rzeczy trzymał w otwartym mieszkaniu, z którego ktoś mu ukradł skradzioną wcześniej przez niego pompę – relacjonuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka pabianickiej policji.

  Za popełnione przestępstwo Kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 22-latek działał w warunkach recydywy, grozi mu podwyższony wymiar kary.

  foto: policja

  Udostępnij