• News will be here
 • W marcu ekipa programu „Nasz nowy dom” pojawiła się w Drzewocinach, by pomóc rodzinie państwa Terelów. Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższą środę, 24 kwietnia.

  Przypomnijmy: telewizja Polsat odmieniła w marcu dom rodziny z Drzewocin w gminie Dłutów, czyli 40-letniego Dariusza, jego żony, 38-letniej Moniki i ich syna, 12-letniego Dawida.

  Dawid od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu spastycznego. Codziennie musi być wspierany rehabilitacją ruchową. Nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Koszty jego terapii są bardzo wysokie i przekraczają możliwości finansowe rodziny. Jakby tego było mało, dwa lata temu chłopiec dostał ataku padaczki.

  Reklama

  Terelowie w kiepskich warunkach żyli w domu odziedziczonym po babci pani Moniki. Nie mieli bieżącej wody i łazienki.

  Remont pod okiem licznych kamer rozpoczął się 10 marca. Terelowie spakowali się i wyjechali na pięciodniowe wakacje. Odpoczywali na termach w Uniejowie. W tym czasie ekipa Polsatu z architekt Martyną Kupczyk i kierownikiem budowy Wiesławem Nowobilskim na czele wzięła się ochoczo do pracy.

  Przebieg remontu i jego efekty obejrzeć będziemy mogli w środę, 24 kwietnia, o godz. 20.05 w telewizji Polsat.

  Wesprzeć Dawida można darowizną lub oddając swój procent z podatku, o co proszą rodzice i do czego zachęca Fundacja Słoneczko.

    •  Procent z podatku: KRS 0000186434, cel szczegółowy: Dawid Terela 110/T

    • Darowizna: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, Stawnica 33A, 77-400 Zakrzewo, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem: Na leczenie i rehabilitację Dawida Terela 110/T

  foto: Spotted Drzewociny, OSP Mierzączka Duża, Fundacja Słoneczko

  Udostępnij