• News will be here
 • Klasa 2 Technikum Hotelarskiego z ZS nr 3 pod opieką nauczycielek Marioli Lach i Małgorzaty Dudzińskiej 16 i 17 kwietnia zwiedzała Kraków.

  Pierwszego dnia po załatwieniu formalności związanych z noclegiem i po obiedzie pabianiczanie udali się na trzygodzinny spacer z przewodniczką po Krakowie. Poszli Traktem Królewskim, zaczynając od pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym, przez dzielnicę uniwersytecką, gdzie zatrzymali się na dziedzińcu Collegium Maius. Dalej przeszli pod Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej i stamtąd do ulicy Miodowej, która wprowadziła ich na Kazimierz, dawną żydowską dzielnicę. Dzięki przewodniczce uczniowie poznali wiele ciekawych szczegółów i anegdotek dotyczących odwiedzanych miejsc.

  Wieczorem pabianiczanie wróciliśmy jeszcze na Rynek Główny, aby pospacerować jego bocznymi uliczkami. O 21.00 z minutami dotarli do Schroniska Młodzieżowego przy ul. Grochowej, gdzie mieli zamówiony nocleg.

  Następnego dnia o godzinie 10.00 wkroczyli do ICE, czyli CENTRUM KONGRESOWEGO przy Rondzie Grunwaldzkim, które zwiedzili z pracownikiem Działu Zamówień.

  – Centrum jest biznesową i kulturalną wizytówką miasta. Posiada kilka sal konferencyjnych, największa  prawie na 2000 osób. Z trzeciego piętra rozpościera się przecudowny widok na Wawel, kościół na Skałce oraz na Wisłę – mówi nauczycielka Mariola Lach.

    Następnie młodzież przemieściła się do przepięknego hotelu SHERATON GRAND KRAKÓW, bardzo blisko Wawelu.

   –Dalej poszliśmy w kierunku Plantów i odwiedziliśmy jeszcze hotel RADISSON BLU przy ulicy Straszewskiego, po którym oprowadzał nas dyrektor do spraw sprzedaży. Po tejporcji obiektówudaliśmy się na obiad. Po nim w drodze na Dworzec Główny zahaczyliśmy jeszcze o najstarszy w Krakowie HOTEL POD RÓŻĄdodała nauczycielka.

   Jak twierdzą nauczycielki, cel wycieczki został osiągnięty, a nawet poszerzony o punkty, które „wyszły” po drodze spontanicznie. Atmosfera była bardzo dobra, humory dopisywały. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do Pabianic.

  foto: szkoła

  Udostępnij