• W sobotę 4 lipca w Łodzi odbyła się Basketmania 2020. Turniej koszykówki 3×3.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych U15, U17 i U23, z czego w dwóch najstarszych turniej był zarazem mistrzostwami strefy łódzko/kujawskopomorskiej. Zwycięskie zespoły walczyły o prawo do reprezentowania naszego regionu w Mistrzostwach Polski 3×3.

Zawodniczki Basket 4Ever Ksawerów występowały w dwóch niższych kategoriach, w których zdobyły laury. W kategorii U15K zespół w składzie: Zuzia Prochuń, Ola Śpiewak, Lena Kozłowska i Asia Krawczyk, zajął drugie miejsce open. III miejsce zajęło PTK Pabianice. Drużynę  z Pabianic reprezentowały: Tosia Janicka, Julia Błażejewska, Wiktoria Uławska i Weronika Nowakowska.

W kategorii U15K mistrzyniami 3×3 województwa łódzkiego został Basket 4ever Ksawerów, a PTK Pabianice zajęło II miejsce.

W kategorii U17K zespół ksawerowianek zajął drugie miejsce i wywalczył prawo do reprezentowania naszej strefy w MP, które odbędą się w Gdyni pod koniec sierpnia. Mistrzowski zespół uległ jedynie widzewiankom, w składzie których są trzy reperezentantki Polski. Ksawerowski zespół wystąpił w składzie: Alicja Waszczykowska, Laura Banaszczyk, Weronika Kirsz oraz Amelia Kołodziej.

Większość mistrzowskich zespołów stanowią uczennice Liceum Sportowego w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach.

O prawo do gry w wielkim finale walczyły również inne drużyny pabianickich klubów. Zespół PKK’99 występujący pod nazwą Team Nemesis” zajął ósme miejsce open i prawo do gry w finale w kategorii U23M wraz z jedną z drużyn reprezentującą ŁKS Łódź.