• Zawodnicy PTC Pabianice mocnym akcentem zaznaczyli swój udział w pierwszych w tym roku zawodach zapaśniczych.

W mistrzostwach województwa łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym, który odbyły się w Zgierzu, pabianiczanie zdobyli 12 medali, co przełożyło się na zajęcie I miejsca w klasyfikacji  klubowej.

Indywidualnie złote medale wywalczyli: Aleksander Jagusiak (kat. 35 kg), Robert Ejsmond (kat. 41 kg), Kordian Świniarski (kat. 44 kg), Sargis Petikyan (kat. 47 kg) i Jan Iwaszkiewicz (kat. 52 kg). Srebrne medale zdobyli: Wojciech Jagieło (35 kg), Kasjan Wlazłowicz (47 kg), Lucjan Popecki (68 kg), Marcel Furmankiewicz (75 kg), a brązowe: Bartosz Kabza (41 kg), Marcel  Śmiałek (47 kg) i Wojciech  Szwedziński (75 kg).

Na dalszych miejscach uplasowali się: V m. – Alan Wawrzyniak (41 kg), Artur Ejsmont (41 kg), Eryk Grodzki (47 kg) i Dominik Drzewiecki (62 kg).

Podczas  zawodów odbyła się ceremonia wręczenia statuetek dla najlepszego młodzika województwa łódzkiego za 2022 rok. W tym zacnym gronie znalazło się aż pięciu zawodników PTC PABIANICE: Kordian Świniarski (41 kg), Kasjan Wlazłowicz (44 kg), Piotr Jarzębski  (47 kg), Łukasz Jarzębski (52 kg) i Mateusz Godlewski (57 kg). Brawo!