• Siedzibę Misji Chrześcijańskiej „Teen Challange” przy ul. Moniuszki 19 odwiedził dziś poseł Dariusz Joński. Z rąk prezesa Ireneusza Jażdżewskiego otrzymał specjalnie podziękowania za wsparcie.

  Misja „Teen Challenge” w ciągu tygodnia wydaje około 100 paczek (około 1,5 tony żywności) dla potrzebujących. Punkt odwiedza między 20 a 40 dzieci, a na grupy wsparcia uczęszcza od 5 do 20 osób. Na miejscu prężnie działa wolontariat. Misja „na papierze” posiada 12 wolontariuszy z Ukrainy, 18 z Polski oraz 6 dzieci.

  Aktywnie działających charytatywnie członków „Teen Challenge” w dzisiejsze, słoneczne przedpołudnie odwiedził poseł na Sejm RP Dariusz Joński.

  To wspaniale rozpoczęty rok. Dostałem mocny impuls do działania. Dzisiaj świętujemy – zaczął spotkanie Ireneusz Jażdżewski, prezes „Teen Challenge”. – Dostaliśmy od anonimowego darczyńcy z powiatu pabianickiego 10 tysięcy euro, przeszło 46 tysięcy złotych, dla punktu pomocy dla dzieci. Będziemy mogli ten punkt przerobić, wyposażyć, dostosować, tak by jak najwięcej dzieci mogło u nas otrzymać schronienie. W tamtym tygodniu otrzymaliśmy darowiznę z Rossmanna, głównie olejki do ciała za 190 tysięcy złotych. Osobą, która nam pomogła, przetarła szlaki, trzymała rękę na pulsie, jest pan poseł Dariusz Joński, dla którego mamy podziękowania od „Teen Challenge”. Jesteśmy bardzo wdzięczni.

  Poseł Joński odpowiedział skromnie: – Każdy zrobiłby to na moim miejscu. Korzystając z okazji, chciałbym zaapelować do wszystkich przedsiębiorców i ludzi dobrej woli o wsparcie, bo taka jednorazowa wpłata nie rozwiąże wszystkich problemów. Dzięki takim organizacjom jak ta osoby potrzebujące mogą normalnie, godnie funkcjonować. Przyjechałem tu przede wszystkim za to podziękować. Myślę, że to dopiero początek współpracy, rozpoczęliśmy rozmowy o kolejnych inicjatywach. Mam nadzieję, że uda się je zrealizować. Mam do czynienia z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami, nie tylko w Pabianicach, i muszę powiedzieć, że tak prężnie działającej jak „Teen Challenge”, jeszcze nie widziałem.

  By pomagać, Misja Chrześcijańska potrzebuje wsparcia od ludzi wielkiego serca. „Teen Challenge” poszukuje koordynatora-wolontariusza do pracy z dziećmi i apeluje o pomoc w organizowaniu żywności dla osób potrzebujących.

  Otwórzcie swoje serca, wesprzyjcie nas, razem możemy więcej – podsumował Jażdżewski.

  Udostępnij