Komendant wręczył nagrody

20 kwietnia komendant pabianickiej policji wręczył nagrody laureatom konkursu ekologicznego „Godzina dla Ziemi”.

Od 1 do 22 marca realizowany był konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Jego adresatem byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu.

Zadaniem dzieci i młodzieży było przygotowanie plakatu zachęcającego do wzięcia udziału w corocznej akcji „Godzina dla Ziemi” – mówi st. sierż. Agnieszka Jachimek z komendy w Pabianicach. – W wyznaczonym terminie miliony osób z całego świata na godzinę gaszą światło. Jest to czas, który powinien uświadomić ludziom, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

Ze względu na wprowadzone obostrzenia, jak również z troski o bezpieczeństwo uczniów prezenty zostały przekazane na ręce wicedyrektora szkoły Wioletty Neugebauer. 

-Pani wicedyrektor, korzystając z okazji, złożyła na ręce komendanta pisemne podziękowania dla policjantów, którzy 19 kwietnia przeprowadzili zajęcia online w szkole. Tematem spotkań było zjawisko cyberprzemocy – dodaje st. sierż. Jachimek. – Serdecznie dziękujemy starostwu powiatowemu w Pabianicach za objęcie swoim patronatem naszego konkursu. Jesteśmy również ogromnie wdzięczni wójtowi gminy Dobroń Robertowi Jarzębakowi za ufundowanie laureatom wspaniałych nagród.Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Laureatami konkursu zostali:

W grupie uczniów klas I-III:

I miejsce zajęła Maria Zakrzewska z kl. IIa

II miejsce – Maja Zdon z kl. IIIb

III miejsce – Kuba Williams z kl. IIa

W grupie uczniów klas IV-VIII:

I miejsce zajął Jakub Jasiorek z kl. VIb

II miejsce – Igor Sauter z kl. VIIa

III miejsce – Eryk Sobolewski z kl. V