Matury czas start!

4 maja (wtorek) o godz. 9.00 rozpoczęły się egzaminy maturalne. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim.

W związku z panującą pandemią koronawirusa, matura wygląda inaczej niż w poprzednich latach. Egzamin odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Matury potrwają do 20 maja. Dzisiaj młodzież przystąpiła do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. O godz. 14.00 rozpocznie się matura z języka łacińskiego i kultury antycznej na poziomie rozszerzonym.

Jutro rano uczniów czeka matematyka (podstawa), a popołudniu historia muzyki (rozszerzenie). Pojutrze odbędzie się egzamin z języka angielskiego (podstawa) i historia sztuki (rozszerzenie).

Na napisanie testu młodzież ma 170 minut. Aby zdać, muszą uzyskać minimum 30 procent punktów. Do trzech egzaminów – polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie podstawowym – wszyscy uczniowie muszą podejść obowiązkowo.

Do tegorocznej matury przystępuje około 271 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

W powiecie pabianickim w roku szkolnym 2020/2021 w ostatnich klasach uczyło się 517 osób, z czego 474 w szkołach dla młodzieży oraz 43 osoby w liceach dla dorosłych.

Deklaracje o przystąpieniu do matury w bieżącym roku złożyło 465 uczniów, w tym 450 młodzieży oraz 15 dorosłych. Deklaracje przystąpienia w tym roku do matury złożyło aż 135 osób będących absolwentami lat ubiegłych (120 młodzieży, 15 dorosłych).

Dodaj komentarz