Robotnicy natknęli się na stary słup telegraficzny

Wczoraj nasza czytelniczka przesłała nam zdjęcie ulicy Warszawskiej, na której trwają właśnie prace budowlane. Była szczególnie zaciekawiona miejscem przy ul. 3 Maja. Czyżby jakieś odkrycie?

Wygląd miejsca pracy sugeruje, że robotnicy natrafili na jakieś ciekawe znalezisko. O tajemniczą sprawę zapytaliśmy wykonawcę remontu ulicy. Jak się okazało, nasza czytelniczka się nie pomyliła.

Podczas prac związanych z rozbiórką konstrukcji jezdni ulicy Warszawskiej pracownicy natknęli się na pozostałości po drewnianym słupie telegraficznym, który został zlikwidowany podczas rozbudowy tejże ulicy w drugiej połowie ubiegłego wieku – przekazała nam Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji PROGREG InfraCity.

Działając w uzgodnieniu z archeologiem pracującym na kontrakcie, przedstawiciele Muzeum Miasta Pabianic dokonali odkrywki oraz zadeklarowali, że są zainteresowani pozyskaniem fragmentu słupa.

Znalezisko nie posiada charakteru archeologicznego, a jedynie stanowi pewną informację, ciekawostkę i pamiątkę dotyczącą dawnego przebiegu (układu) ul. Warszawskiej.

Dodaj komentarz