Uwaga! Od dziś zmiany w ruchu w centrum!

W związku z realizacją „Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego”, od dziś zostały wprowadzone zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Wykonawca przebudowy linii tramwajowej zamknął dla ruchu ul. Zamkową na odcinku od ul. św. Jana/ul. Kilińskiego do ul. Żeromskiego (z dopuszczeniem docelowych wjazdów do posesji). Skrzyżowania ul. Zamkowej z ul. Żeromskiego oraz z ul. Św. Jana/Kilińskiego pozostają otwarte. Na skrzyżowaniach ulicy Zamkowej z ul. Pułaskiego/ul. Kościuszki oraz ul. Zamkowej z ul. Narutowicza/ul.Traugutta możliwy jest przejazd na wprost.

Ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego są tymczasowo dwukierunkowe na odcinku między Zamkową a Skłodowskiej-Curie.

Otworzona została ul. Wiejska. W związku z tym, na stałe trasy przez ul. Łaską i Wiejską wróciły autobusy linii 1, 3, 4, 5, T i Z41. Autobusy linii Z41 nie będą już podjeżdżać pod dworzec PKP (został przywrócony przystanek Szarych Szeregów/Łaska).

Na ul. Lutomierskiej przy ul. Zamkowej zostały uruchomione tymczasowe przystanki w obydwu kierunkach. Przystanek Zamkowa/Kilińskiego został przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego.

Linie 260, 262, D i Z41 jadą teraz objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką, Lutomierską do Zamkowej i dalej bez zmian. Analogiczna zmiana trasy dla linii 262, D i Z41 obowiązuje także w przeciwnym kierunku.

Kursy linii 265 w dni powszednie realizowane dotychczas do Dworca PKP zostały skierowane do Sikorskiego, Piłsudskiego lub zajezdni MZK (zgodnie z oznaczeniami w rozkładzie jazdy).
Kursy niedzielne do Dworca PKP zostały skierowane objazdem ulicami św. Jana, Partyzancką i Lutomierską (analogicznie w stronę Pawlikowic).

Linia T w kierunku Rzgowa i Guzewa jedzie z Dworca PKP ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki i Kilińskiego do Zamkowej. W przeciwnym kierunku jadą natomiast ulicami: Kilińskiego, Moniuszki i Szarych Szeregów do Dworca PKP.

Busy do Łodzi i autobusy pracownicze w kierunku Rzgowa i Łodzi, odjeżdżające dotychczas z przystanku Zamkowa/Kilińskiego, teraz jadą z przystanku tymczasowego po drugiej stronie ulicy Kilińskiego (w pobliżu kościoła św. Piotra i Pawła). Busy do Konstantynowa Łódzkiego i Konina odjeżdżają z przystanku Zamkowa/Okulickiego.

Postój TAXI z ul. Zamkowej został przeniesiony na ul. Traugutta na wysokości sklepu Bricomarche.

Został również przywrócony przejazd przez ul. Jana Pawła II przy ul. Łódzkiej w Ksawerowie. Na stałą trasę wróciły autobusy linii 263.

Ponadto, od dzisiaj na linii 7 obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy, zbliżony do tego z lat ubiegłych. Dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 261 i 262, autobusy MZK między centrum a osiedlem Bugaj będą kursować nie rzadziej niż co 20 minut.