Chcą kraść „na strażaka”

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego z powiatów województwa łódzkiego, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych.

W ostatnich dniach na terenie naszego województwa miało dojść do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur strażacki próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny. Poinformowali, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście mężczyzna nie wpuścił ich do środka.

Przestępcy działając metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia – mówią strażacy.

Państwowa Straż Pożarna prosi jednostki OSP o przekazywanie informacji, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. To kolejna, po metodzie „na wnuczka” i „na policjanta”, próba wyłudzania pieniędzy.

To nie pierwsze niepokojące sygnały płynące z naszej okolicy w ostatnim czasie. Niedawno gmina Lutomiersk donosiła o oszustwach „na kominiarza”,  a gmina Dłutów o fałszywych delegacjach pod pretekstem sprawdzenia rodzaju ogrzewania domu dla potrzeb Programu Czyste Powietrze.

Bądźmy czujni i uważajmy na siebie!

Dodaj komentarz