• News will be here
 • Pranie to jedna z czynności, które wykonuje się codziennie, dlatego tak ważny jest zakup solidnego i funkcjonalnego modelu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń i każde z nich odpowiada nieco innym wymaganiom. Zobacz, jak wybrać pralkę, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb!

  Współczesne pralki posiadają wiele funkcji, które w teorii mają ułatwiać ich użytkowanie. Jednak w praktyce niektóre z nich przydają się bardziej, a inne nieco mniej. Wybór konkretnego modelu powinien być oparty na analizie potrzeb domowników oraz parametrach technicznych, które gwarantują bezawaryjną pracę. Sprawdź, jakie są obecnie najpopularniejsze pralki Łódź i zdecyduj, które z tych urządzeń najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

  Wymiary pralki

  Współczesne mieszkania zwykle są niewielkie, dlatego jednym z kryteriów wyboru pralki mogą być jej wymiary. Na rynku dostępne są urządzenia o zmniejszonej głębokości i szerokości, które zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach.

  Jeśli masz możliwość ustawienia w mieszkaniu większej pralki, czasem warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Szczególnie jeśli masz większą rodzinę, posiadasz zwierzę lub będziesz prać rzeczy o większych gabarytach – np. pościele czy koce.

  Kompletujesz wyposażenie swojego domu? Sprawdź, jaki rodzaj odkurzacza będzie najlepszym wyborem!

  Pralki otwierane od góry – czy warto?

  Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest sposób otwierania pralki. Część modeli wyposażona jest w klasyczne, przeszklone drzwiczki, które otwiera się od frontu urządzenia. Popularnym rozwiązaniem są także pralki ładowane od góry. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety.

  Pralki ładowane z przodu potrzebują więcej przestrzeni, nieco utrudnione jest także wyjmowanie z nich wypranych rzeczy. Jednak dużo łatwiej jest je ustawić w zabudowie, szczególnie jeśli zdecydujesz się także na zakup suszarki do ubrań.

  Pralki otwierane od góry pozwalają na wygodniejsze wkładanie i wyjmowanie prania – bez konieczności uciążliwego schylania się. Takie urządzenia zajmują nieco mniej miejsca – również wtedy, kiedy są otwarte. Należy jednak pamiętać, że pralka ładowana od góry może być trudniejsza do zabudowy. W przeciwieństwie do klasycznych modeli górnej powierzchni pralki nie da się używać jako dodatkowego blatu.

  Wybór programów prania

  Bardzo ważny jest także wybór trybów piorących, jakie oferuje dane urządzenie. Niezwykle praktyczne są np. programy antyalergiczne, które wykorzystują dezynfekujące właściwości pary wodnej. Młodzi rodzice docenią tryby przeznaczone do prania ubranek dziecięcych. Warto także zwrócić uwagę, ile trwa najkrótszy program piorący – to funkcja bardzo przydatna do szybkiego odświeżenia ubrań.

  Parametry techniczne pralki

  Nie należy również zapominać o kwestiach technicznych. Ważny jest np. pobór prądu i wody – urządzenie powinno też móc pracować w trybie eco. Kwestią, która ma duży wpływ na wydajność i bezawaryjność pralki, jest także rodzaj silnika. Uważa się, że silniki inwerterowe są o wiele solidniejsze od klasycznych silników szczotkowych.

  Udostępnij