• News will be here
 • Łazienka to pomieszczenie, w którym musimy czuć się swobodnie i bezpiecznie. Urządzając je, warto kierować się kilkoma prostymi radami, dzięki którym osiągniemy pożądane rezultaty. Jak niewielkim kosztem zaaranżować domową oazę spokoju?

  Co będzie nam potrzebne w łazience?

  Łazienka to jedno z pomieszczeń, które nie lubi nadmiaru. Nie ma tutaj znaczenia, czy mamy do dyspozycji zaledwie kilka metrów kwadratowych, czy też naprawdę dużą przestrzeń. W przypadku łazienek pierwszoplanową rolę odgrywa minimalizm. Zastanówmy się więc, co właściwie będzie nam potrzebne? Z pewnością są to płytki przypodłogowe z klink.pl oraz na ścianę, kabina prysznicowa lub wanna, toaleta i umywalka. Niektórzy umieszczają też w łazience pralkę z suszarką, o ile dysponują odpowiednią ilością miejsca. Trafnym rozwiązaniem będzie dobór minimalistycznych mebli, na przykład wiszącej szafki, w której pomieścimy kosmetyki i niezbędne akcesoria. Pamiętajmy, że łazienka nie jest pomieszczeniem do przechowywania – o wiele lepiej wygospodarować osobną szafkę na ręczniki w sypialni lub w salonie, niż trzymać je w łazience.

  Co położyć na podłodze, a co na ścianach?

  Domowa oaza spokoju powinna odznaczać się nie tylko funkcjonalnością, ale również wysokim stopniem bezpieczeństwa. W łazience najczęściej jest wilgotno, przez co łatwo się poślizgnąć. Dobrym wyborem będą więc wysokiej jakości płytki do łazienki ze sklepu klink.pl antypoślizgowe, które sprawdzają się w trudnych warunkach. Ciekawym rozwiązaniem są płytki drewnopodobne – choć samo drewno nie byłoby dobrym wyborem, to już imitujące ten materiał płytki są strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli urządzamy łazienkę w stylu skandynawskim. Pozostając w kręgu klasycznych rozwiązań, na ścianę również warto położyć płytki. Kupując je, zwróćmy uwagę, by były przeznaczone właśnie do łazienki. Do wyboru mamy ciekawe wzory i materiały, dzięki którym z łatwością osiągniemy pożądane efekty. W małych łazienkach dobrze sprawdzają się płytki na wysoki połysk, które odbijają światło, a zarazem optycznie powiększają przestrzeń. Ten prosty zabieg sprawi, że w łazience od razu zrobi się jaśniej.

  Kabina prysznicowa czy wanna – co wybrać do łazienki?

  Urządzając łazienkę, często zadajemy sobie pytanie, czy lepszym wyborem będzie kabina prysznicowa, czy może wanna? Jeśli chodzi o funkcjonalność, to z pewnością lepiej sprawdzi się pierwsze z rozwiązań. Ponadto malutka łazienka z prysznicem – poradnik Klink.pl pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca, przez co unikniemy wrażenia przesytu. Z drugiej strony, to właśnie wanna kojarzy się ze spokojem, relaksem i odpoczynkiem. Jeśli więc mamy możliwość, pozwólmy sobie na odrobinę luksusu, wstawiając do łazienki wannę. Nowoczesne modele dodatkowo cieszą oko, pięknie wpisując się w ideę minimalizmu. Rzadko natomiast dobrym rozwiązaniem jest 2w1, czyli połączenie wanny i kabiny prysznicowej. Najczęściej decydujemy się na nie jedynie w przypadku bardzo przestronnych łazienek. Pamiętajmy, że kabina prysznicowa również może prezentować się ciekawie, wystarczy tylko wybrać odpowiedni model. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, zdecydujmy się na kabinę z brodzikiem, dzięki której łatwiej będzie je kąpać. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też całkowita rezygnacja z kabiny prysznicowej, przy czym w takim przypadku konieczne będzie odpowiednie wyprofilowanie podłogi, tak aby woda spływała we właściwym kierunku.

  Udostępnij