Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Ofiara śmiertelna w powiecie

14 stycznia 2021 |

14 stycznia o godzinie 10.00 w Polsce było 9436 zakażeń COVID-19. Zmarło 381 osób, w tym 289 ze schorzeniami współistniejącymi – podało ministerstwo zdrowia.

W powiecie pabianickim pozytywny wynik ujrzały 34 osoby. 1 osoba zmarła. Nie miała chorób współistniejących.

Od … więcej

Troskliwi strażacy

14 stycznia 2021 |

Nie od dziś wiadomo, że strażacy dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Szczególnie teraz, gdy na dworze temperatura poniżej zera.

Druhowie OSP Dłutów na swojej stronie FB wystosowali taki apel:

„Witajcie! W związku z utrzymującymi się ostatnio ujemnymi temperaturami mamy … więcej

Krupówki w Rydzyńskim Lesie

14 stycznia 2021 |

Turyści, zamiast jeździć na puste Krupówki do Zakopanego, wyruszyli na szlaki w Lesie Rydzyńskim koło Pabianic.

W weekendowe poranki trudno zaparkować, gdyż leśne parkingi są zapełnione przez samochody.

więcej

Zaginęła kotka

13 stycznia 2021 |

UWAGA! Może ktoś zauważył gdzieś małą kotkę, która zgubiła się w okolicach ulic Witkiewicza i 15 Pułku Piechoty Wilków w Chechle Pierwszym!!! Kontakt: 517-691-752.

 

więcej

Na czerwonym świetle

13 stycznia 2021 |

Przed godziną 11.00 na skrzyżowaniu Zamkowej i Traugutta doszło do kolizji drogowej. Zderzyły się tam volkswagen fox i opel astra.

Sprawcą zderzenia był pabianiczanin kierujący volkswagenem. Jadąc ulicą Zamkową w kierunku Kilińskiego, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził … więcej

Biblioteka pedagogiczna zostanie zlikwidowana?

13 stycznia 2021 |

W środę, 13 stycznia odbyła się konferencja Wiosny Biedronia i Lewicy w związku z zapowiedzią zamknięcia 18 filii bibliotek pedagogicznych w województwie łódzkim.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podjął decyzję o likwidacji filii bibliotek pedagogicznych w województwie – taka informacja spadła … więcej

Ukradł narzędzia i rower

13 stycznia 2021 |

25-letni pabianiczanin pod osłoną nocy włamał się do sklepu w Koluszkach i ukradł narzędzia. Kilka godzin wcześniej ukradł rower. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

W nocy z 10 na 11 stycznia dzielnicowy z koluszkowskiej … więcej

Ważne informacje z PCM

13 stycznia 2021 |

Od 12 stycznia główne wejście do szpitala czynne będzie jedynie od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.00 – 20.00. W weekendy i święta wejście pozostanie zamknięte.

„Świadczenia medyczne udzielane w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej … więcej

Udana noworoczna akcja poboru krwi

13 stycznia 2021 |

Przed Urzędem Miejskim odbyła się pierwsza w tym roku – noworoczna akcja oddawania krwi.

12 stycznia do mobilnego punktu poboru zgłosiło się 33 krwiodawców, z czego krew oddało 31 osób, w tym 5 po raz pierwszy. Oddano 13.950 ml bezcennego … więcej

Kolorowe święta i Nowy Rok

13 stycznia 2021 |

Młodzieżowy Dom Kultury już po raz 22. zorganizował ogólnopolski konkurs plastyczny „Kartka świąteczna – BOŻE NARODZENIE, NOWY ROK”.

Na konkurs wpłynęło 759 prac ze 108 placówek oświatowych i kulturalnych. Jury, czyli artyści plastycy: Wanda Ugarenko, Magdalena Możdżeń i Benedykt Możdżeń,więcej

Nowy SOR już otwarty

12 stycznia 2021 |

Od poniedziałku, 11 stycznia, działa nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Mieści się na parterze PCM. Wejście od ulicy Wiejskiej.

– Od dzisiejszego dnia od godziny 18.00 pierwszy dyżur Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej pełniony będzie w nowej … więcej

16 stycznia ruszają pabianickie aukcje dla WOŚP

12 stycznia 2021 |

Już od soboty, 16 stycznia, rozpoczynają się Aukcje Allegro pabianickiego sztabu WOŚP.

– Jeżeli chcecie przekazać dary na internetowe aukcje, to przynieście je do Hufca ZHP Pabianice przy ulicy Konopnickiej 39 – poinformowali harcerze na Facebooku Sztab WOŚP Pabianice.

Harcerze … więcej

Wielka dziura w torowisku

12 stycznia 2021 |

Jako mieszkaniec Pabianic nie mogę się doczekać, kiedy rozpocznie się generalny remont ulicy Zamkowej, ale chyba do tego czasu miasto powinno zadbać o stan głównej ulicy w mieście. Torowisko woła o pomstę do nieba.

Na wysokości bloku przy Zamkowej 48A … więcej

Koleiny i błoto zamiast trawnika

12 stycznia 2021 |

Od długiego czasu na ulicy Broniewskiego, obok wieżowca przy Wyspiańskiego 4, parkują busy i samochody osobowe. To miejsce powinno być pięknym trawnikiem, a nie rozjeżdżonym wstrętnym klepiskiem. Koleiny ogromne i błota pełno. Jako mieszkaniec Pabianic i lokator jednego z okolicznych … więcej

Bezpłatne badania pań

12 stycznia 2021 |

LUX MED., jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi, w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie, zaprasza na pierwsze w 2021 roku bezpłatne badania mammograficzne. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach … więcej

Rozmawiali poezją on-line

12 stycznia 2021 |

XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy poezją” przybrał formę on-line. Prezentacje zostały nadesłane do MDK-u w formie filmików.

Jury w składzie: Marcin Wartalski – aktor, reżyser, dramaturg i Aleksandra Wasilewska – aktorka, autorka tekstów, psycholog, po obejrzeniu … więcej

Dzieci wracają do szkół

12 stycznia 2021 |

W poniedziałek, 18 stycznia klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej. Pozostałe obostrzenia przedłużono do końca miesiąca.

– Od 18 stycznia zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych – przekazał minister zdrowia … więcej

Objazdowa zbiórka choinek

12 stycznia 2021 |

18 stycznia i 9 lutego odbędzie się poświąteczna objazdowa zbiórka choinek – poinformowała Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Podczas akcji będzie można oddać naturalne choinki. Powinny one być pozbawione wszelkich ozdób i bez doniczek. Nie będą odbierane sztuczne!

Odbiór choinek odbędzie … więcej

Bilety autobusowe w darmowej aplikacji mPay

11 stycznia 2021 |

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Pabianicach zyskali właśnie możliwość wniesienia opłaty za przejazd za pośrednictwem nowej aplikacji na telefon.

– Można korzystać z kolejnej, trzeciej aplikacji mobilnej umożliwiającej zakup biletów przez smartfona, czyli mPay – informuje rzecznik prezydenta Aneta Klimek. – … więcej

E-skarbonka pabianickiego sztabu WOŚP

11 stycznia 2021 |

– E-skarbonka naszego sztabu WOŚP już działa! – poinformowali 7 stycznia na swoim Facebooku harcerze z Pabianic. – Dzięki niej pomaganie stanie się jeszcze łatwiejsze niż dotychczas! Zachęcamy do wsparcia akcji!

Wirtualna puszka daje możliwość wpłacania datków na rzecz Wielkiej … więcej

Pomaszeruj z aparatem na miejskie ulice

11 stycznia 2021 |

11 stycznia ruszyła akcja Towarzystwa Miłośników Dziejów Pabianic pod nazwą „Portret Pabianic”.

– Pragniemy dotrzeć do mieszkańców naszego miasta – mówi Michał Beda z TMDP. – Wszyscy, którzy oglądamy czy zbieramy stare zdjęcia i pocztówki, zastanawiamy się często, z jakiego … więcej

Rafał wspiera chorą Majeczkę

11 stycznia 2021 |

Po zakończonej zbiórce na swoją terapię pabianicki policjant Rafał Dzwonnik postanowił wesprzeć zbiórkę dla malutkiej Majeczki z Łodzi. Dziewczynka jest chora na SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

 Ruszyła akcja charytatywna „Rafał dla Mai Licytacje”, która wspierana jest przez pabianicką Agrafkę. … więcej