Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Lipiec 10, 2020 | Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona

Przewiń do góry

Góra

Zuzanna Olejnik zagra w filmie

8 lipca 2020 |

Uczennica klasy IIb ze Szkoły Podstawowej im. H. Ch. Andersena w Petrykozach zagra w filmie!

Zuzanna Olejnik pomyślnie przeszła casting, który odbył się w jej szkole, a następnie dwa kolejne w Państwowej Szkole Filmowej w Łodzi. Dzięki … więcej

Moc filmowych wrażeń w kinach Helios!

8 lipca 2020 |

W najbliższym tygodniu kina Helios zaproponują swoim widzom aż trzy nowości! Oprócz premierowych seansów (wśród nich znajdzie się horror, animacja dla całej rodziny oraz dramat), na wielkim ekranie błyszczeć będzie także Kino Kobiet.

Premiery

Wiking i magiczny … więcej

Jak policjantka wandala dorwała

8 lipca 2020 |

Policjantka z zespołu wykroczeń w czasie wolnym od służby zatrzymała sprawcę zerwania banerów wyborczych.

W niedzielę wyborczą, 28 czerwca, tuż przed godziną 2.00 na skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Kilińskiego dwoje młodych ludzi zerwało banery wyborcze jednego … więcej

Odholowana honda

8 lipca 2020 |

We wtorek, 7 lipca, o godzinie 8.20 strażnicy miejscy podczas patrolowania miasta zainteresowali się hondą zaparkowaną na zakazie zatrzymywania się i postoju na ul. Mariańskiej 2.

Pojazd odholowano na parking MZK. Właściciel hondy zostanie obciążony kosztami … więcej

Decyzja nadzoru budowlanego

8 lipca 2020 |

Budynek Urzędu Miejskiego przy ul. Narutowicza 33 ze względu na uszkodzenie został wyłączony z użytkowania, z wyjątkiem pomieszczeń straży miejskiej znajdujących się na parterze.

Na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych występują liczne pęknięcia, które pojawiły się po rozpoczęciu … więcej

Internet w czasach pandemii, czyli bez światłowodu ani rusz!

8 lipca 2020 |

Tygodnie spędzone w narodowej kwarantannie uświadomiły nam, jak cenny jest dostęp do szybkiego i stabilnego internetu. Niemal całkowicie przenieśliśmy nasze życie zawodowe i społeczne do sieci… i irytowaliśmy się wolnym łączem.

Jak wynika z raportu Regiony NEXERY 2020, … więcej

Osiem nowych wiat

8 lipca 2020 |

Ustawiane są nowe wiaty na przystankach autobusowych. Niektóre są już gotowe, inne w trakcie montażu albo czasowo zawieszone w użytkowaniu ze względu na trwający remont ulicy.

Nowych wiat będzie osiem. Pojawią się na przystankach przy ul. 15. … więcej

Wybory już w niedzielę

7 lipca 2020 |

W parku Słowackiego odbył się dzisiaj briefing zorganizowany przez starostę pabianickiego Krzysztofa Haburę. W spotkaniu udział wzięli również prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Marek Gryglewski, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski, oraz radny powiatowy Łukasz Stencel, przewodniczący komisji infrastruktury społecznej i spraw … więcej

Zmarł Józef Boniecki

7 lipca 2020 | 1

5 lipca zmarł JÓZEF BONIECKI. Miał 78 lat. W ubiegłym roku mistrz cukiernictwa świętował 40-lecie swojej pracy w lodziarni Boniecki przy ulicy Traugutta na „Gubałówce”.

Przygodę z cukiernictwem Józef Boniecki rozpoczął w wieku piętnastu lat. Skończył wówczas szkołę … więcej

Katastrofy budowlane

7 lipca 2020 |

W piątek popękała miejska kamienica, a drogowcy remontujący ulicę Kilińskiego zniszczyli zabytkowy płot przy restaurowanym mauzoleum.

W kamienicy, w której mieści się wydział spraw lokalowych i wydział spraw społecznych UM, zaobserwowano pęknięcia – od dachu w dół. … więcej

Mobilizacja przed drugą turą

6 lipca 2020 | 2

Poseł Dariusz Joński wraz z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem oraz starostą Krzysztofem Haburą zachęcają do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Krótka konferencja prasowa odbyła się dziś, w poniedziałek, na Lewitynie. Dariusz Joński zachęcał wszystkich pabianiczan, by … więcej

Odeszło Kryształowe Serce

6 lipca 2020 |

Zmarł wieloletni, zasłużony działacz Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach Janisław Dubiel.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiają, że 2 lipca 2020r. zmarł wieloletni, … więcej

W magicznym ogrodzie

6 lipca 2020 |

3 lipca na granicy Pabianic i Ksawerowa pojawiła się nowa atrakcja turystyczna, która może się stać magnesem przyciągającym turystów z całej Polski. Tego dnia uroczyście otworzono Aflopark, miejsce pełne roślin i miejsce wypoczynku.

Aflopark będzie składał z dwóch … więcej

Znakowanie rowerów

5 lipca 2020 |

Strażnicy miejscy, wychodząc naprzeciw licznym prośbom pabianiczan, przystępują do kolejnej akcji znakowania rowerów.

We wtorek, 7 lipca, na terenie Komendy Straży Miejskiej przy ul. Narutowicza 33 w godzinach 10.00 – 16.30 można będzie oznakować swój wehikuł. UWAGA! … więcej

Lider do Lutomierska poszukiwany

4 lipca 2020 |

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości!

Potrzeba ponad 12 tys. osób, aby najbardziej potrzebujące rodziny i osoby samotne oraz dzieci, które powinny mieć wsparcie w budowaniu poczucia własnej wartości, mogły otrzymać pomoc.

Narutowicza 33 – grozi katastrofą

3 lipca 2020 |

Ze względów technicznych od 3 do 8 lipca wyłączony z użytkowania został budynek Urzędu Miejskiego przy ul. Narutowicza 33.

Pojawiło się zarysowanie ścian i stropów budynku.

– Ma to związek z pracami budowlanymi prowadzonymi w … więcej

Stały punkt kontroli autokarów

3 lipca 2020 |

Podczas wakacji policjanci ruchu drogowego dbają o zapewnienie bezpieczeństwa osób wyjeżdżających na letni wypoczynek. Stąd też przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18 ruszył stały punkt kontroli autokarów.

Podczas wakacji (26.06. – 31.08.) … więcej

Nowe otwarcie – te same emocje!

2 lipca 2020 |

Już 3 lipca, Helios Pabianice ponownie zaprosi widzów do swojego kina. Zadbamy aby każdy czuł się komfortowo podczas filmowych wizyt, oczywiście z zachowaniem wymogów higieny i bezpieczeństwa. W repertuarze zobaczymy przedpremierowo „Na topie” oraz trzy premiery tego tygodnia ” … więcej

Wakacje w mieście

2 lipca 2020 |

W jednym miejscu znajdziecie wakacyjne propozycje animatorów sportu, biblioteki, muzeum i MOSiR–u. Wystarczy wejść na stronę Urzędu Miejskiego.

Ratusz poleca zainteresowanym swoją stronę (https://um.pabianice.pl/artykul/94/2838/wakacje–w–miescie), a na niej letnie propozycje dla dzieci i młodzieży.

Na zajęcia – jak … więcej

Amelia, Oliwia i Karolina na Bałtyku

1 lipca 2020 |

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 17: Amelia Jędrczak, Oliwia Siedlecka i Karolina Karbowiak, wezmą udział w rejsie po Morzu Bałtyckim.

To nagroda w konkursie marynistycznym „Polska leży nad Bałtykiem”, którą wręczyli w poniedziałek w ratuszu prezydent Grzegorz Mackiewicz … więcej

Rusza Wakacyjna Kropla Krwi

1 lipca 2020 |

W 2020r. obchodzimy 15. rocznicę zorganizowania WAKACYJNEJ KROPLI KRWI. W pierwszym tygodniu akcji od 1 do 3 lipca krew oddajemy dla dzieci chorych na nowotwory.

Pomysłodawcą akcji odbywających się zawsze od 1 lipca do 31 sierpnia każdego … więcej

Pieszy oberwał rykoszetem

29 czerwca 2020 | 1

O ogromnym pechu może mówić 27-letni mężczyzna, który znalazł się w środku wypadku drogowego. Spadła na niego tabliczka z nazwą ulicy.

Około godz. 15.00 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i św. Rocha. 44-letnia kierująca samochodem marki citroenem, jechała … więcej