Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| October 28, 2016

Scroll to top

Top

Nowe Życie Pabianic” jest tygodnikiem wydawanym przez Przedsiębiorstwo „Pavox” – największego wydawcę podłódzkich gazet lokalnych.

Złote Maski rozdane

25 października 2016 |

Organizatorem XVII Powiatowego Konkursu Recytacji z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy poezją” był Młodzieżowy Dom Kultury.

Konkurs miał dwie odsłony. Najpierw prezentowali się najmłodsi recytatorzy z klas I-III, a następnego dnia uczniowie klas IV-VI.

Do konkursu w kategorii klas I-III zgłoszono … więcej

Złote gody społeczników

25 października 2016 |

W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzynach Jadwiga i Zbigniew Gąsiorkowie obchodzili 50-lecie swego małżeństwa. W uroczystościach towarzyszyli im synowie, wnukowie, pozostała rodzina oraz przyjaciele z OSP i Koła Gospodyń Wiejskich.

Jadwiga Kazimiera Gąsiorek z domu Bilariusz i Zbigniew Gąsio­rek … więcej

Rekord pod koszem

24 października 2016 |

Podopieczne Marzeny Głaszcz z drużyny PTK Dachmaxx Pabianice rozegrały dwa mecze. W środę, 19 października, koszykarki zmierzyły się z zespołem MKS ÓSEMKA Skierniewice. Przez całe spotkanie pabianiczanki pewnie prowadziły, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 96:23.

W drugim spotkaniu … więcej

Seria wypadków

24 października 2016 |

Ostatni weekend to seria kolejnych wypadków na naszych drogach. Powodem były albo nadmierna prędkość, albo jazda pod wpływem alkoholu. Tym razem na szczęście obyło się bez śmiertelnych ofiar.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, 21 października, o godzinie 20.20 … więcej

Procter & Gamble w MOK-u

23 października 2016 |

26 października (środa) w Miejskim Ośrodku Kultury w godzinach 9.00 – 16.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy Procter & Gamble z fabryki Gillette na Nowym Józefowie.

Będzie można dowiedzieć się o pracy w firmie oraz przystąpić do testów rekrutacyjnych … więcej

Służba Celna ostrzega

21 października 2016 |

W związku z przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, a pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach … więcej

Śladami Chopina

21 października 2016 |

Na dwudniową wycieczkę po Mazowszu śladami Fryderyka Chopina wybrali się członkowie pabianickiej „Solidarności” Pracowników Oświaty i Wychowania. Turyści zwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, spacerowali Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem.

W dworku w Żelazowej Woli wysłuchali koncertu utworów genialnego pianisty … więcej

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

20 października 2016 |

Świętowaliśmy 18. pabianickie obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. 19 października w MOK-u zorganizował je Środowiskowy Dom Samopomocy z ulicy Cichej.

Zaproszeni goście obejrzeli występ wokalno-muzyczny w wykonaniu uczestników ośrodka, a w holu wystawę ich prac. Podziwiano wyjątkowe i niecodzienne … więcej

Kto widział

20 października 2016 |

Policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku, do jakiego doszło w sobotę, 8 października, około godziny 15.10 przy ul. Łaskiej. Rowerzysta, jadąc chodnikiem, potrącił pieszą, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Świadkowie proszeni są o kontakt … więcej

70 lat „Elektryka”

19 października 2016 |

Październik to miesiąc, w którym 70-lecie istnienia świętuje Zespół Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach

Główne uroczystości, które odbyły się w sobotę, 15 października, poprzedziły powiatowy turniej strzelecki, mecz piłki siatkowej Absolwenci – Uczniowie, ślubowanie uczniów … więcej

Bunt patyków w Pabianicach!

19 października 2016 | | One Comment

Patyczki higieniczne chcą być traktowane po ludzku! Nie chcą być topione w kanalizacji proszą, by wyrzucać je do kosza.

Grupa zbuntowanych patyczków manifestowała w środę (19 października) o godzinie 11.00 w centrum Pabianic.

Do Grupowej Oczyszczalni Ścieków w … więcej

Forma na piątkę!

19 października 2016 |

15 października swoje pierwsze urodziny obchodziła Pabianicka Grupa Treningowa – Forma na piątkę. Jest to inicjatywa organizatorów pabianickiego Półmaratonu – Stowarzyszenia „Wszystko Gra”, której celem jest jeszcze większe spopularyzowanie biegania i nordic walking w Pabianicach.

Grupa zawiązała się dokładnie roku … więcej

Uczcili Jego pamięć

19 października 2016 |

W sobotę, 15 października, minęło 38 lat od chwili, gdy wielki społecznik Marek Kotański stworzył pierwszy ośrodek w Głoskowie koło Garwolina. Od tego dnia datuje się historia stowarzyszenia MONAR-MARKOT, największej organizacji pomocowej w Europie.

Kotański, który zginął tragicznie 19 … więcej

Pobiegli dla Franka

18 października 2016 |

Ludzie o wielkich sercach pobiegli dla chorego Frania Wójcika. Dzięki nim udało się zebrać blisko 20 tysięcy złotych na dalsze leczenie sześciolatka z Pabianic.

Charytatywny bieg odbył się 8 października na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Na … więcej

Klasówka ze wspomnień

18 października 2016 |

W sobotni wieczór do restauracji hotelu Piemont przybywają zaproszeni goście. Przy wejściu witający wręczają im listę obecności, tekst hymnu szkoły oraz przypinają tarczę z numerem 12. Okazuje się, że gośćmi są uczestnicy spotkania po latach, uczniowie klas VII a i … więcej

Szczęśliwy finał poszukiwań

18 października 2016 |

Przez kilka godzin kilkudziesięciu policjantów poszukiwało zaginionej 68-latki z Pabianic. Odnalazła się w Łodzi.

17 października po godzinie 18.00 do pabianickiej komendy zgłosiła się rodzina, która powiadomiła o zaginięciu schorowanej 68-latki. Kobieta kilka godzin wcześniej wyszła z domu i … więcej

Premiera filmu o „piątce” z udziałem Kazika

18 października 2016 |

Zakończyły się prace nad filmem dokumentalnym poświęconym dziejom Szkoły Podstawowej nr 5 im. Grzegorza Piramowicza w Pabianicach. Oficjalną premierę filmu, na którą przybędzie Kazik Staszewski, zaplanowano 9 listopada o godzinie 17.30 w budynku szkoły.

Film zrealizował Ireneusz Jarzyński (na zdjęciu), … więcej

Docenili nauczycieli

17 października 2016 |

W piątek, 14 października, podczas miejskich i powiatowych uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent i starosta docenili swych nauczycieli i pedagogów.

Podczas uroczystości miejskich w Szkole Podstawowej nr 8 wręczone zostały nagrody prezydenta miasta dla nauczycieli, nagrody Rady Miejskiej … więcej

Ulubiony musical, minisaga i kartka świąteczna

16 października 2016 |
  • Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do działu w konkursie wokalnym „BAJKI, MUSICALE”. Spotkanie wokalistów zaplanowano 18 listopada o godz. 11.00. W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz grupy i zespoły wokalne. Ich zadaniem będzie prezentacja dwóch wybranych przez siebie … więcej

Cegiełki PTC na jubileusz

15 października 2016 |

Z okazji 110-lecia Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów wypuszczono okolicznościowe cegiełki o wartości 150 zł, 100 zł, 50 zł i 25 zł. Zebrane pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na działalność statutową klubu PTC. W podziękowaniu za zakup cegiełki każdy otrzyma znaczek … więcej

Dzień Edukacji Narodowej w „Mechaniku”

14 października 2016 |

13 października w naszych szkołach odbyły się uroczystości związane ze świętem nauczycieli. Kwiaty od uczniów przyjmowały panie i panowie w podstawówkach, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych, a także w przedszkolach.

 

Jedną ze świętujących szkół był „Mechanik”. W sali kinowej Zespołu Szkół … więcej

W obronie „dziewiątki”

13 października 2016 |

Dziś rano (13 października) zdenerwowani rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 wkroczyli do ratusza. Dowiedzieli się, że ich szkoła ma być zlikwidowana.

 

W mieście w związku z nową reformą szkolnictwa mówi się, że szkoła z ulicy Partyzanckiej ma być … więcej

Głosujmy na budżet obywatelski!

13 października 2016 |

Głosowanie elektroniczne zakończy się w niedzielę, 16 października, o godz. 23.59. Za datę oddania głosu uważa się dzień i godzinę odnotowaną przez system informatyczny.

 

Do tej pory (do środy) oddano ponad 2150 głosów, z czego ok. 90% w formie … więcej

Zaczęli w duchu patriotycznym

12 października 2016 |

Studenci zainaugurowali nowy rok akademicki. 5 października w MOK-u byliśmy świadkami rozpoczęcia roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

W sali widowiskowej pojawiło się wielu studentów i zaproszonych gości, których przywitała prezes zarządu UTW Ewa Wadowska-Filarska. Odśpiewano hymn Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

więcej

90 lat KGW w Rydzynach

12 października 2016 |

120 osób świętowało 90. urodziny Koła Gospodyń Wiejskich z Rydzyn.

 

Uroczystość w sobotę, 24 września, odbyła się w gościnnych progach remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzynach. Przybyło wielu zaproszonych gości. Gminę Pabianice w imieniu wójta Henryka Gajdy reprezentowali Magdalena … więcej

Demolka na parkingu

12 października 2016 |

W niedzielę w godzinach popołudniowych dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzonych pojazdach na parkingu osiedlowym przy ul. Grota Roweckiego 27.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 października. Wandale wybili szybę i urwali lusterko we fiacie punto … więcej

Dęby Pamięci w Pabianicach

11 października 2016 |

W piątek, 7 października, posadzono trzy Dęby Pamięci. Sadzenie w parku na Zielonej Górce odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń – Ocalić od zapomnienia”. Akcja została zapoczątkowana w 2009 roku. Do tej pory nie udało się w Pabianicach uczcić … więcej

W wypadku zginął 28-latek

11 października 2016 |

O godzinie 7.00 rano w Piątkowisku doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje  28-letni mężczyzna.

 

Kierowca renault rapid jechał od strony Petrykozów w kierunku Piątkowiska. Nagle stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, uderzył w przydrożne drzewo … więcej

Widok z wieży

11 października 2016 |

Podopieczni stowarzyszenia „Jesteśmy Tacy…” z Pabianic zachwyceni wrócili z wycieczki po Wrocławiu.

 

– Zwiedzaliśmy wrocławskie zoo. Oglądaliśmy tamtejsze zwierzęta. Jedną z ciekawostek, która została wybudowana, to była część afrykańska. Warto było ją obejrzeć i podziwiać – mówi jedna z … więcej

Szpital w prywatne ręce?

11 października 2016 |

Blisko trzy miliony złotych strat, braki pielęgniarek na oddziałach, do tego próba prywatyzacji – co dzieje się w pabianickim szpitalu? Pracownicy mówią o fatalnych warunkach pracy i boją się zwolnień.

 

Przypomnijmy: kilka tygodni temu władze placówki ogłosiły konkurs na … więcej