Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 25, 2020 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Przewiń do góry

Góra

Tomi i MOJEeKINO.PL

22 maja 2020 |

Od czwartku, 21 maja, możemy zaprosić swoje ulubione kino do domu!

Tomi uruchamia wirtualną salę kinową. Wraz z innymi kinami studyjnymi w kraju wykorzystują do tego platformę MOJEeKINO.PL.

MOJEeKINO.PL to innowacyjny na skalę światową projekt największego … więcej

Kolizja seniorów

21 maja 2020 |

Dopiero co pisaliśmy o kolizji na skrzyżowaniu Karniszewickiej z Torową, której powodem było niezatrzymanie się przed znakiem STOP, to dzisiaj identyczna sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu Dąbrowskiego z Mielczarskiego.

Tym razem sprawcą zderzenia był 82–letni pabianiczanin kierujący skodą … więcej

Agresywni bracia i samochód

21 maja 2020 |

Dwóch mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego (19-latek i jego o 7 lat starszy brat) zniszczyło samochód.

W poniedziałek, 18 maja, tuż przed północą do komisariatu policji w Konstantynowie zgłosił się 27-letni łodzianin, aby zawiadomić o zniszczeniu swojego kia … więcej

Nauczycielka toczy walkę o życie

21 maja 2020 |

Ma 53 lata, od 30 pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej. Ma wspaniałą rodzinę, kochającego męża i cudowną córkę Paulinę. W marcu 2019 roku zdiagnozowano u Violetty złośliwego raka piersi, typ zrazikowy, bardzo agresywny i nieprzewidywalny.

– … więcej

Dzieci mogą wrócić do szkoły

21 maja 2020 |

Po przedszkolakach nadszedł czas na uczniów. Już od 25 maja będą mogli wrócić do szkół. Rozporządzenie dotyczy jednak tylko uczniów klas I–III.

Trzeci etap odmrażania gospodarki objął również edukację. Od 18 maja można prowadzić zajęcia: praktyczne w … więcej

Tarcza 3.0 i ZUS

21 maja 2020 |

Nowa odsłona tarczy antykryzysowej zakłada, że ze zwolnienia ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15.681 zł, ale dochód nie był wyższy niż 7000 zł.

Zwolnienie z opłacania składek

Zgodnie z nowymi przepisami ze … więcej

PSM wyłączy ogrzewanie

21 maja 2020 |

Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wystosowała informację dla swych mieszkańców w sprawie wyłączenia ogrzewania 2020.

Szanowni Państwo, pragniemy wyjaśnić, że spółdzielnia do tej pory nie wyłączyła ogrzewania przede wszystkim z dwóch powodów. Pierwszy powód to pogoda: w dzień ciepło, a … więcej

Nie zatrzymał się przed znakiem STOP

20 maja 2020 |

Niemiło będzie wspominał dzisiejszą wizytę w Pabianicach 22-letni łodzianin, który po godzinie 15.00 jechał volkswagenem polo ulicą Karniszewicką. Na skrzyżowaniu z Torową wjechał w niego 40-letni pabianiczanin jadący skodą roomster, nie zatrzymując się przed znakiem STOP.

więcej

Volkswagen w ogniu

20 maja 2020 |

We wtorek (19 maja) o godzinie 13.37 strażacy otrzymali powiadomienie z CPR–u o pożarze samochodu na ulicy Toruńskiej.

Kiedy dojechali na miejsce, okazało się, że pali się volkswagen polo. W ogniu była komora silnika i część przedziału pasażerskiego. … więcej

Pszczoły są w niebezpieczeństwie!

20 maja 2020 |

Światowy Dzień Pszczół, który obchodzimy 20 maja, to dobra okazja do przyjrzenia się, jak zmiany klimatu wpływają na życie tych niezwykłych zwierząt.

Według autorów Raportu Earthwatch Institute (2008) pszczoły to najważniejsze zwierzęta na naszej planecie. Jednak wyniki badań … więcej

Krańcówka na finiszu

20 maja 2020 |

Na finiszu jest budowa krańcówki autobusowej przy ul. Podmiejskiej.

Dziś (20 maja) układana jest warstwa ścieralna. W związku z tym – jak poinformował wykonawca – od godz. 8.00 do 18.00 ulica Podmiejska będzie zamknięta na odcinku 100 metrów … więcej

Spotkajmy się w „Macu”

19 maja 2020 |

McDonald’s stopniowo otwiera swoje restauracje. Wszystko zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby goście i pracownicy restauracji byli bezpieczni.

Do tej pory sprzedaż prowadzona była przez linię McDrive, z dostawą do domu, czyli usługę McDelivery, oraz na … więcej

Od 21 maja Urząd Miejski wraca do bezpośredniej obsługi mieszkańców

19 maja 2020 |

Wprowadzone zostaną dodatkowe środki ostrożności dla zwiększenia bezpieczeństwa klientów i pracowników: obowiązek zakrycia nosa i ust (to samo dotyczy bezpośrednio obsługujących urzędników), zachowanie bezpiecznego odstępu, dezynfekcja rąk przed wejściem (lub noszenia jednorazowych rękawiczek) i pomiar temperatury.

– … więcej

Wreszcie idziemy do fryzjera…

19 maja 2020 |

Na trzeci etap odmrożenia gospodarki czekały wszystkie kobiety. Po długich tygodniach przerwy wreszcie można umówić się do kosmetyczki i fryzjera. Salony mają co robić, a telefony do nich się urywają.

Kiedy rząd ogłosił od 18 maja … więcej

Hogwart zaprasza

19 maja 2020 |

W tym roku II LO otwiera się… on–line!

Dni Otwartych Drzwi w II Liceum Ogólnokształcącym to ogromne przedsięwzięcie, które od kilku lat przyciąga dużą liczbę odwiedzających młodych ludzi, stojących przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. To impreza, która wpisała się … więcej

Z okazji urodzin papieża Polaka

18 maja 2020 |

 

W setną rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II władze Powiatu Pabianickiego i Miasta Pabianic oraz mieszkańcy złożyli kwiaty i znicze pod Jego pomnikiem przed sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego.

18 maja, 100 lat temu w … więcej

PKO Ekstraklasa – trudne zadanie przed ŁKS Łódź

18 maja 2020 |

Przed ŁKS bardzo trudne zadanie. „Rycerze Wiosny” zajmują ostatnie miejsce w tabeli i są głównym faworytem do pożegnania się z Ekstraklasą. Czy nowy trener okaże się cudotwórcą i utrzyma zespół w stawce?

Nie da się ukryć, że aktualny … więcej

Zderzyły się ford i skoda

18 maja 2020 |

Dzisiaj (poniedziałek) przed godziną 8.00 na skrzyżowaniu Łaskiej i Mielczarskiego wydarzył się wypadek.

Zderzyły się ford fiesta na łódzkich numerach rejestracyjnych i skoda octavia na zgierskich numerach. Sprawcą wypadku był kierowca skody, który chciał skręcił z Łaskiej w … więcej

Otwarte dla turystów

18 maja 2020 |

Od 18 maja (poniedziałek) wznawia pracę Biuro Turystyczne PA–CO–TOUR przy ulicy Kościuszki.

Biuro będzie czynne codziennie od 10.00 do 18.00, w soboty od 10.00 do 13.00.

Pa–Co–Tour informuje, iż póki co, będzie można skorzystać z oferty … więcej

14-latek i uraz kręgosłupa

18 maja 2020 |

 

Jeździł po lesie, spadł z roweru i nie mógł wstać.

W niedzielę, 17 maja, o godzinie 16.30 strażacy pognali na ulicę Żwirową, aby zabezpieczyć lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec przyleciał, aby zabrać 14–letniego chłopca, który doznał … więcej

Moje rzymskie spacery

17 maja 2020 |

Mirosława Jeske z Pabianic jest wielbicielką Włoch i wszystkiego co związane z tym śródziemnomorskim krajem, który odwiedziła już 9 razy. Bardzo za nim tęskni. Zanim tam powróci, chce nam opowiedzieć o spacerach po ukochanym Rzymie.

Czas pandemii. Napływały … więcej

Im lepszy rycerz, tym cięższą nosi zbroję

16 maja 2020 |

 

Poznaliśmy ją na ubiegłorocznym koncercie w Hotelu Fabryka Wełna, gdy zagrała z Krzesimirem Dębskim i Orkiestrą Smyczkową PRIMUZ. Dominika Sznajder to bardzo utalentowana skrzypaczka z Pabianic.

Dużo koncertuje. Z Sergieiem Tarasovem w kwintecie wystąpiła na … więcej