Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 17, 2017 | Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Przewiń do góry

Góra

Tydzień Mediacji

16 października 2017 |

„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który przypada 19 października, natomiast Tydzień Mediacji trwa od 16 do 20 października. Tak jak w latach ubiegłych do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości … więcej

Złoto dzięki gilotynie

16 października 2017 |

Pabianiczanin Damian Gąsiński, reprezentujący klub Gracie Barra Team Draculino, wystartował w zawodach sztuk walki brazylijskiego jiu-jitsu. Octopus Cup 4 odbył się 7 października w Łodzi. Wszystkie trzy walki Damian zakończył przed czasem, zdobywając złoty medal w kategorii 64 kg. W … więcej

Ewakuowano szkołę!

16 października 2017 |

Trzy długie dzwonki dały sygnał do opuszczenia budynku szkolnego przez uczniów, nauczycieli i personelu. Na boisko Szkoły Podstawowej nr 5 wjechały na syrenach 4 wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej.

Co dwa lata obowiązkowo przeprowadzamy … więcej

Nauczyciele uradowani

15 października 2017 |

W piątek miejskie obchody Dnia Nauczyciela świętowano w Szkole Podstawowej nr 14. Punktualnie o godzinie 14.00 uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Elżbieta Habura, witając serdecznie gości. Następnie głos zabrał gospodarz imprezy prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Serdecznie witam … więcej

Azja na Morawach

15 października 2017 |

W Czechach odbyły się międzynarodowe zawody Taekwon-Do Moravia Open 2017 zorganizowane przez lokalny klub Karvina. Brały w nich udział kluby z sześciu krajów, a barw Polski broniło 11 zawodników „Azji” Pabianice.

Pierwszego dnia rywalizowały dwie najstarsze … więcej

Kryształowe Serce Renaty

14 października 2017 |

W piątek, 13 października, w Zespole Szkół nr 3 także odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzonych nauczycieli, uczniów i licznie zebranych gości powitała dyrektor placówki Agnieszka Kulpińska-Górska.

Impreza rozpoczęła się od ślubowania pierwszoklasistów. … więcej

Głosowali przed urzędem

14 października 2017 |

W sobotę, 14 października, w godz. 10.00 – 13.00 na placu przed Urzędem Miejskim odbył się piknik dotyczący budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy miasta spotkali się z wnioskodawcami, porozmawiali o proponowanych zadaniach i oddali głos na swoich faworytów w Budżecie … więcej

W sobotę po kaszubsku, a w niedzielę przy klawesynie

14 października 2017 |

Przed nami muzyczna wyliczanka: morze, rybacy i miłość po kaszubsku.

Podczas sobotniego koncertu w kościele ewangelickim Kameralny Chór Discantus zaśpiewa kaszubskie pieśni ludowe. Usłyszymy pieśni rybaków morskich oraz utwory o tematyce miłosnej.

– Aby przybliżyć melomanom nie tylko ciekawie … więcej

Nagrody od starosty

13 października 2017 |

W czwartek, 12 października, starosta nagrodził swoich dyrektorów i nauczycieli. Uroczystości odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury. Zebranych gości przywitała dyrektor placówki Grażyna Wójcik.

Nagrodzono tam 7 dyrektorów szkół i podległych starostwu placówek. Są to: Krzysztof Zajda (II LO), Paweł … więcej

Dom Orląt docieplony

13 października 2017 |

W środę, 11 października, starostwo powiatowe zorganizowało konferencję wyjazdową do Porszewic.

Tam pochwalono się pięknie wyremontowanym domem Orląt należącym do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz budową biologicznej oczyszczalni ścieków.

W przebudowanym i ocieplonym budynku (wartość zadania to 323.600,30 zł) będą dwa … więcej

146 mln w garści

12 października 2017 |

Mamy 146 mln dofinansowania. Za te pieniądze zmodernizujemy komunikację miejską, wykonamy 11 termomodernizacji budynków oraz będziemy mieć tramwaj na miarę XXI wieku.

12 października w ratuszu dokonano uroczystego przekazania umów na dofinansowanie tych projektów.

To wyjątkowa chwila. Nieczęsto … więcej

Ryszard Kryształowe Serce

12 października 2017 |

W Zespole Szkół nr 1 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzonych nauczycieli, uczniów i gości powitał dyrektor Paweł Szałecki.

Bardzo się cieszę, że mogę z państwem pracować i być cząstką takich efektów … więcej

Zakończenie sezonu motocyklowego – Port Łódź 14 października

12 października 2017 |

W najbliższą sobotę Port Łódź będzie gościł motocyklistów z regionu łódzkiego, którzy na Patio Centrum świętować będą zakończenie tegorocznego sezonu motocyklowego. Wydarzenie uświetni swoją obecnością gość honorowy – Pani Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Organizatorkami zlotu są „Łódki na … więcej

Koncert familijny i Comedy

12 października 2017 |

Kto chce spotkać Czarodzieja Soloduo-Tralalalę i Wróżkę Ćwierćnutkę, koniecznie musi przybyć na dzisiejszy koncert familijny do kościoła ewangelickiego Dozwolony dla dzieci od lat 5 do 105;)

Podczas 8. festiwalu Muzyka Świata nie mogło zabraknąć koncertu dla dzieci. Utwory inspirowane bajkami … więcej

Dzieci i Podwodny świat

11 października 2017 |

Przedszkolaki z „dwunastki” jako pierwsze obejrzały inauguracyjny spektakl teatralny pt. „Podwodny świat”. Został wystawiony w ramach projektu „Pabianicka EKOmoda – czysta, zdrowa woda” współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi.

Projekt realizowany przez ZWiK obejmuje 10 przedstawień, które obejrzy aż 1000 … więcej

Poradnia z podjazdem

11 października 2017 |

Niepełnosprawni  korzystający z  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy Brackiej mogą korzystać z nowego podjazdu. Uroczystego przecięcia wstęgi w środę, 11 października, dokonali starosta Krzysztof Habura, członek zarządu Gabriela Wenne-Błażyńska, dyrektor poradni Mariusz Wielebski oraz prezes PSM Wacław Przybylski. Następnie przetestowano nowy podjazd. … więcej