Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| April 28, 2017

Scroll to top

Top

Nowe Życie Pabianic” jest tygodnikiem wydawanym przez Przedsiębiorstwo „Pavox” – największego wydawcę podłódzkich gazet lokalnych.

Drzwi Otwarte w ZUS-ie

27 kwietnia 2017 |

Myślisz o emeryturze od października? Ustal kapitał początkowy.

Inspektorat ZUS w Pabianicach przy ul. Kościuszki 31 organizuje 28 kwietnia (piątek) w godz. 9.00-15.00 Drzwi Otwarte dla ubezpieczonych, którzy nie mają jeszcze ustalonego kapitału początkowego, a w związku z obniżeniem wieku … więcej

Szał na Kartę Pabianiczanina

27 kwietnia 2017 |

Ponad 1500 osób ma już w rękach Kartę Pabianiczanina. Codziennie wydawanych jest sto kart. Takiej popularności nikt się nie spodziewał. Przed urzędem ustawiają się kolejki.

18 tysięcy osób pobrało papierowy wniosek o wydanie Karty Pabianiczanina. Do tego doliczyć trzeba wnioski … więcej

Posadzili drzewa

26 kwietnia 2017 |

24 kwietnia w lesie w Chechle II zebrali się działacze Prawa i Sprawiedliwości na specjalne zaproszenie senatora Macieja Łuczaka. Pabianicki PiS pod czujnym okiem leśniczego sadził sosny, które mają zbawienny wpływ na nasze życie. O tym, jak ważną rolę pełnią … więcej

Marsz Wolności

26 kwietnia 2017 |

Prodemokratyczne środowiska Pabianic (PO, KOD, Nowoczesna, SLD) zapraszają wszystkich, dla których wartości wspólnoty europejskiej, cywilizacji zachodniej, wolności obywatelskich i liberalnej demokracji są ważne, do uczestnictwa w wielkim Marszu Wolności, który odbędzie się 6 maja w Warszawie.

Przedszkolaki spełniają marzenia

26 kwietnia 2017 |

Przedszkole Miejskie nr 13 postanowiło dołączyć do wspaniałej akcji Marzycielska Poczta. Ta ogólnopolska akcja polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Są to dzieci z całej Polski zmuszone do rehabilitacji i częstych pobytów w … więcej

Historyczny rajd

26 kwietnia 2017 |

We wtorek, 2 maja, odbędzie się I Rajd Rowerowy. Okazją jest przypadające tego dnia Święto Flagi i 720-lecie nadania lokacji tutejszym terenom.

Trasa rajdu przebiegać będzie przez ważne dla historii Pabianic i okolic miejsca. Zbiórka o godzinie 13.00. Start … więcej

Pocisk w lesie

25 kwietnia 2017 |

Mieszkanka Piątkowiska, spacerując rano po lesie za Wymysłowem Francuskim, znalazła pocisk artyleryjski. Poinformowała o tym strażaków OSP z Piątkowiska, którzy udali się we wskazane miejsce. Przy wsparciu policji pilnowali terenu aż do przyjazdu saperów.

więcej

Nie dopuścili Ciebiady do głosu

25 kwietnia 2017 |

Za nami awantura na sesji rady miejskiej. Radni koalicji nie dopuścili do głosu Krzysztofa Ciebiady z PiS. Oburzona opozycja domaga się odwołania przewodniczącego rady.

Bałagan zaczął się w czasie wolnych wniosków. Głos chciał zabrać Krzysztof Ciebiada, radny sejmikowy i szef … więcej

W maju tramwaj przestanie jeździć?

25 kwietnia 2017 |

Kolejna odsłona walki o pabianicki tramwaj. Łódzkie MPK chce na stałe zamknąć kursowanie linii 41 – i to już 1 maja!

 Stan torowiska i sieci trakcyjnej w Pabianicach i Ksawerowie jest katastrofalny! Pokazała to ostatnia ekspertyza MPK z grudnia … więcej

Poniedziałkowa kolizja

24 kwietnia 2017 |

45-letniego Ukraińca policja ukarała mandatem za spowodowanie kolizji na ulicy Dąbrowskiego. Była godzina 13.00, kiedy obcokrajowiec dostawczym mitsubishi fuso chciał wjechać tyłem na podwórku sklepu. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Dąbrowskiego chevroletowi i doszło do zderzenia. Chevroletem podróżowało … więcej

Zbieramy złote monety

24 kwietnia 2017 |

„GORĄCZKA ZŁOTA” tak nazywa się wieloletnia akcja Polskiego Czerwonego Krzyża. Polega na zbiórce monet o nominałach 1 gr, 2 gr i 5 gr. Akcja jest prowadzona od 20 lat.

 – Każdego roku staramy sie pozyskiwać jak największą ilość złotych … więcej

Zapaśnik Michał z brązem

24 kwietnia 2017 |

20 i 21 kwietnia w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w zapasach w stylu klasycznym. 83 zawodników z 31 klubów walczyło o tytuły mistrzów Polski i nominacje na ME w Dortmundzie.

PTC reprezentowało trzech zawodników. Najlepiej … więcej

Ostatnie dni przyjmowania PIT-ów

23 kwietnia 2017 |

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach informuje, iż ostateczny termin złożenia zeznania rocznego (PIT) upływa 2 maja 2017 roku (30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy).

2 maja został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej, … więcej

Katyń in Memoriam

23 kwietnia 2017 |

W Muzeum Miasta Pabianic melomani wysłuchali koncertu, który poświęcony był pamięci pomordowanych w Katyniu. Wykonawcami byli nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach.

– Poprzez muzykę przypominamy słuchaczom tragiczną historię zbrodni popełnionych na Polakach w … więcej

Odnowią cmentarz żydowski

22 kwietnia 2017 |

Kirkut na Piaskach – przez lata dewastowany przez wandali – przynosi wstyd miastu. Na szczęście to się zmieni. Łódzka gmina Żydowska zapowiada remont.

Ten cmentarz był jednym z największych w województwie. Przez lata zarastał jednak … więcej

Sukcesy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej

22 kwietnia 2017 |

Miło poinformować, że duet fortepianowy „Subito”, czyli Aleksander Duniec i Krzysztof Mysiak, zdobył II nagrodę w XXXV Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia we Wrocławiu. Nagrodzeni są uczniami Mai Małek i Małgorzaty Adamek.

4 kwietnia Paulina Rubajczyk (na zdjęciu) … więcej

Jubileuszowe Dni Powiatu

22 kwietnia 2017 |

Tegoroczne „Dni Powiatu Pabianickiego” będą jubileuszowe, bo dziesiąte. Zaplanowano je w sobotę, 13 maja, w parku Wolności.

Święto powiatu z pewnością przyciągnie kilka tysięcy osób chcących spędzić majowy weekend z rodziną i przyjaciółmi przy dobrej muzyce i wielu atrakcjach przygotowanych … więcej

Ponad 4,5 mln zł na rezonans

21 kwietnia 2017 |

Dobre wiadomości płyną z Pabianickiego Centrum Medycznego. W podziemiach szpitala otwarto pracownię z rezonansem magnetycznym. Pacjenci na badania nie będą musieli jeździć do Łodzi.

21 kwietnia w PCM odbyło się uroczyste otwarcie pracowni rezonansowej. Pomieszczenia w podziemiach szpitala wydzierżawiła … więcej

Gdzie te mieszkania?

21 kwietnia 2017 |

W Pabianicach 289 rodzin czeka na lokal od miasta. Nie stać ich na wynajem lub kupno mieszkania. Na dach nad głową czekają po kilka lat. Szybko się to jednak nie zmieni, bo mieszkania nie są priorytetem magistratu.

Wśród 289 … więcej

Rewolucja na Kilińskiego

21 kwietnia 2017 |

Najbardziej zatłoczona droga w mieście doczeka się remontu. Będzie nowa nawierzchnia i droga rowerowa. Na Kilińskiego pojawi się rondo na skrzyżowaniu z Moniuszki oraz nowa sygnalizacja przy Grota Roweckiego.

Na ten remont pabianiczanie czekali od lat. Przejechanie Kilińskiego w … więcej

Łódzkie na czwartym miejscu pod względem „szóstek” w Lotto!

21 kwietnia 2017 |

Jak wynika z badań, ponad 40% dorosłych Polaków możemy zaliczyć do grona wielbicieli gier liczbowych. Jakimi pobudkami kierujemy się zakreślając liczby na kuponach? Czy wyłącznie szybkim wzbogaceniem się? Niektóre z naszych powodów i motywacji mogą być naprawdę zaskakujące… To jednak … więcej

Oznakuj swój rower

20 kwietnia 2017 |

W piątek, 21 kwietnia, od 15.00 do 17.30 przed głównym wejściem do Gimnazjum nr 3 (20 Stycznia 9/13) straż miejska czeka na rowerzystów chcących oznakować swój rower.

Bezpłatne znakowanie rowerów odbędzie się metodą grawerowania. Rower zapisany zostanie w bazie elektronicznej. … więcej

Jeździmy za szybko

20 kwietnia 2017 |

W środę, 19 kwietnia, policjanci z „drogówki” wyposażeni w ręczne mierniki prędkości przeprowadzili działania „Prędkość”.

Patrole stały na drogach powiatu pabianickiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc newralgicznych, gdzie często dochodzi do wypadków. Funkcjonariusze oprócz kontroli prędkości, z jaką poruszali się … więcej

Egzamin gimnazjalny

20 kwietnia 2017 |

O tym egzaminie mówi się, że to „mała matura”. W środę, 19 kwietnia, gimnazjaliści klas trzecich rozpoczęli swój trzydniowy maraton.

Na pierwszy ogień poszedł język polski, historia i WOS. Dziś (czwartek) gimnazjaliści mają część matematyczno-przyrodniczą z zakresu przedmiotów przyrodniczych … więcej

Dyrektorzy na start

20 kwietnia 2017 |

Ogłoszony został konkurs na stanowiska dyrektorów trzech szkół i sześciu przedszkoli: Gimnazjum nr 1 i nr 2, Szkoły Podstawowej nr 17, Przedszkoli Miejskich nr nr 3, 5, 6, 8, 13 i 15. Kadencja obecnych dyrektorów kończy się 31 sierpnia. 

Oferty … więcej

Bije kolejny rekord!

19 kwietnia 2017 |

Dziś z samego rana ze Starostwa Powiatowego w Pabianicach odjechał niepełnosprawny kolarz Krzysztof Jarzębski w drogę liczącą 620 km, którą planuje pokonać w 30 godzin! Zakończenie trasy Pabianice – Legnica – Pabianice planowane jest jutro o godzinie 14.00 na placu … więcej

Gry i zabawy

19 kwietnia 2017 |

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się konkurs „Gry i zabawy” szkół podstawowych.

W zawodach udział wzięło siedem szkół podstawowych z Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego. Po rozegraniu wszystkich konkurencji zwycięzcą została Szkoła Podstawowa nr 3, zdobywając 97 punktów. … więcej

Zostań bohaterem!

19 kwietnia 2017 |

W piątek, 21 kwietnia, przed Urzędem Miejskim odbędzie się Kwietniowa Kropla Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.

Piątkowa akcja zorganizowana jest dla Marcelka Sawickiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 3, chorego na chłoniaka limfoblastycznego. Każdy, kto będzie chciał się podzielić swym najcenniejszym … więcej

Graj w zielone!

18 kwietnia 2017 |

Aby zwiększyć świadomość na temat zdrowego odżywiania wśród dzieci i rodziców, grupa wolontarystyczna Agrafka zaprasza na specjalne warsztaty. Projekt „Graj w zielone” został sfinansowany ze środków powiatu pabianickiego.

Warsztaty skierowane są do rodziców dzieci w wieku od 0 do 6 … więcej