Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Marzec 18, 2019 | Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Przewiń do góry

Góra

Jak minęła zima w „Pluszakowie”

17 marca 2019 |

 

Styczeń i luty były bardzo bogatymi w wydarzenia miesiącami w prywatnym żłobku „Pluszakowo”.

Dzieci gościły panów policjantów, którzy przynieśli do placówki atrakcyjne upominki.

– Wzięli również udział we wspólnej zabawie z naszymi pociechami. Uczyli … więcej

O czystym powietrzu mowa

17 marca 2019 |

 

Spotkanie informacyjne dotyczące czystego powietrza poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zainteresowani programem „Czyste Powietrze” mogą przyjść na spotkanie z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. … więcej

Trening z mistrzem Polski

16 marca 2019 |

 

W niedzielę, 10 marca, byliśmy na otwartym treningu biegowym z Piotrem Stachyrą, aktualnym i dwukrotnym mistrzem Polski na dystansie 100 km.

W parku Wolności o godzinie 9.00 rozpoczął się sprawdzian trasy, którą ultrabiegacze pokonają na … więcej

Będzie dotacja na rewitalizację Mauzoleum Kindlerów

16 marca 2019 |

 

Przed nami uroczyste podpisanie umowy i przekazanie dotacji, a potem koncert.

Fundacja „My kochamy Pabianice” postanowiła przekazać dotację na rewitalizację zabytkowego Mauzoleum Kindlerów przy cmentarzu ewangelickim w Pabianicach. Uroczyste podpisanie umowy i przekazanie dotacji zaplanowano … więcej

Trzech nowych w policji

15 marca 2019 |

14 marca na terenie oddziału prewencji policji w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. W gronie 62 funkcjonariuszy składających rotę ślubowania w obecności komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego było trzech posterunkowych, którzy wstąpili w szeregi … więcej

550 tysięcy poszło na sport

15 marca 2019 |

 

Rozdzielona została dotacja z budżetu miasta w 2019r. na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach sportu w pabianickich klubach, na organizację zawodów oraz udział w imprezach sportowych.

Do podziału było … więcej

Otwieramy się muzycznie!

15 marca 2019 |

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach serdecznie zaprasza 16 marca (sobota) na Dzień Otwarty.

Wszyscy pragnący poznać kulisy nauki w szkole przy ulicy Grobelnej 6 będą mogli 16 marca w godz. 12.00 … więcej

Co wynika z badania snu?

15 marca 2019 |

 

15 marca przypada Światowy Dzień Snu. Wnioski z najnowszego raportu są alarmujące. Połowa badanych przyznaje, że jakość ich snu się pogorszyła, a ponad 1/3 zmaga się z bezsennością.

Sen w życiu człowieka jest niezbędny – pomaga … więcej

Komórkowy złodziej

14 marca 2019 |

 

Zatrzymano 33-letniego pabianiczanina podejrzanego o włamania do komórek.

Kryminalni zajęli się sprawą włamywacza, który grasował głównie na Piaskach i na osiedlu Bugaj. Plądrował komórki w blokach.

Z piwnic ginęły przede wszystkim przedmioty przedstawiające jakąkolwiek … więcej

Dzielnie walczyli na kortach

14 marca 2019 |

 

Aż 7 medali (sześć złotych i jeden srebrny) przywieźli badmintoniści  UKS Korona z turnieju w Suchedniowie i Zagnańsku. Memoriał im. Stefana Pawlukiewicza Puchar Gór Świętokrzyskich rozgrywano w dwóch salach i w dwóch miejscowościach.

Najlepszy wśród pabianiczan … więcej

Kobiety kobietom

14 marca 2019 |

 

8 marca przejdzie do historii pabianickiego muzeum, gdyż w tym dniu odwiedziło go ponad sto kobiet, aby bawić się na swoim święcie.

Koncert „Kobiety kobietom” zorganizował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego … więcej

Bez straty seta

14 marca 2019 |

 

10 marca w Gorzkowicach odbył się III wojewódzki turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym w kategorii żacy. Wśród dziewczyn I miejsce (bez straty seta) zajęła Kinga Mikulska (na zdjęciu pierwsza z prawej). II m. – Julia Bartoszek z … więcej

15 i 16 marca = dni otwarte

14 marca 2019 |

 

Starosta serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjów oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych wraz z nauczycielami i rodzicami na dni otwarte szkół prowadzonych przez powiat. Odbędą się 15 i 16 marca.

Zapraszamy do szkół:

I … więcej

Znani i wpływowi poręczyli za farmaceutkę. Bożena K. uniknie pobytu w areszcie!

13 marca 2019 | 1

Sześcioro wpływowych pabianiczan poręczyło za Bożenę K. Prokuratura nie będzie odwoływać się od decyzji sądu, w sprawie tymczasowego aresztowania podejrzanej.

Farmaceutka zamieszana jest w aferę wyłudzania refundacji z NFZ. Prokuratura Rejonowa w Pabianicach wnioskowała o areszt tymczasowy dla podejrzanej i … więcej

Pechowej środy ciąg dalszy

13 marca 2019 |

 

Po godzinie 9.00 napisaliśmy o tym, jak pechowo rozpoczęła się środa dla kierowcy skody, który wjechał w aptekę. Po godzinie 14.00 doszło do kolejnej kolizji.

Na ulicy Łódzkiej w Ksawerowie zderzyły się dwa … więcej

Lichy i Urlik na 100 procent

13 marca 2019 |

 

W sobotę, 16 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury w „100-procentowym koncercie” wystąpią Lubomir Lichy i Jacek Urlik.

Lichy to jeden z czołowych czeskich karykaturzystów. Jego pasją jest nie tylko malarstwo, ale i muzyka. Gdy poznał … więcej

Smacznie i zdrowo

13 marca 2019 |

 

Świeże, bez sztucznych konserwantów i niezwykle smaczne – takie produkty kupić można na regionalnym Jarmarku, który cyklicznie organizuje Port Łódź.

Na spotkanie z lokalnymi producentami centrum handlowe zaprasza od 13 do 16 marca. … więcej

Wjechał w aptekę!

13 marca 2019 |

Pechowo rozpoczęła się środa, 13 marca, dla 63-letniego pabianiczanina, który swą podróż samochodem zakończył na… budynku.

63-latek parkował skodę na Podleśnej 4, tuż obok apteki. Kiedy rano wsiadł do samochodu, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn z impetem … więcej

Lewa fabryka papierosów

12 marca 2019 |

 

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach przedstawiła 5 osobom zarzuty dotyczące nielegalnego wyprodukowania 350 tys. sztuk papierosów i spowodowania uszczupleń podatkowych na ponad 300 tys. złotych. Szacuje się, że uszczuplenia mogą sięgać nawet 20 milionów.

Działania przeprowadzone wspólnie … więcej

Pamiętają o Kotańskim

12 marca 2019 |

 

11 marca stowarzyszenie „Granica” uroczyście świętuje dzień urodzin Marka Kotańskiego, swego nauczyciela, przewodnika i patrona.

Marek Kotański urodził się 11 marca 1942 roku w Warszawie. Teraz miałby 77 lat.

– Dzień Jego urodzin … więcej

Robert Jarzębak walczy o tytuł Wójta Roku

11 marca 2019 |

 

Wójt gminy Dobroń ubiega się o tytuł „Wójta roku”. Znalazł się w gronie 10 finalistów jako jedyny wójt z województwa łódzkiego.

Konkurs pod patronatem prezydenta RP zorganizowała redakcja audycji rolnych TVP. Kandydaturę Jarzębaka wysunęli druhowie … więcej

Wyglądało groźnie

11 marca 2019 |

 

Do poważnej kolizji doszło dziś (poniedziałek) na skrzyżowaniu ulic Łaskiej i Wiejskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kolizja: 11 marca, po godz. 11.00. Kierująca peugeotem jechała w kierunku Łasku. Na skrzyżowaniu ulic Łaska/Wiejska … więcej