Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Lipiec 20, 2019 | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Przewiń do góry

Góra

ZUS i mailowi oszuści

18 lipca 2019 |

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS–u. Otwarcie załączników grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych.

Niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych składkach. … więcej

Bezpłatne konsultacje kolorystyczne z designerem

18 lipca 2019 |

 

W sobotę (20 lipca) w studiu koloru BUDMAX przy ulicy Jutrzkowickiej marka farbiarska Tikkurila zaprasza na bezpłatne konsultacje z designerem.

Profesjonalny projektant będzie w godzinach 9.00 – 13.00 udzielać porad dotyczących doboru kolorów do domowych wnętrz. … więcej

II LO najlepsze na maturze

18 lipca 2019 |

 

Znane są wyniki matur pabianickich uczniów. Najlepiej poradzili sobie abiturienci II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie poprawkę egzaminu dojrzałości zdawać będzie tylko 4 uczniów.

W II LO do matury przystąpiło 124 uczniów, a zdało ją aż 120 … więcej

SMOG na drogach

17 lipca 2019 |

Dziś (17 lipca) w całym kraju policjanci przeprowadzają wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz tego funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów związane z ochroną środowiska. Działania kontrolno-prewencyjne „SMOG” mają na celu wyeliminowanie … więcej

Prezydent z wyrokiem

17 lipca 2019 |

 

Paweł W., były prezydent Pabianic, został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 6 tysięcy grzywny. To kara za nielegalne drukowanie paczek do papierosów z podrobionymi znakami.

Wyrok zapadł 8 lipca … więcej

Popedałują w memoriale Marka Wojny

17 lipca 2019 |

 

W niedzielę, 21 lipca, w godzinach 8.00 – 16.00 w parku Wolności rozegrany zostanie ogólnopolski wyścig kolarski „O puchar Bogumiły Matusiak. Memoriał Marka Wojny”.

Organizatorem są PTC Pabianice i Okręgowy Związek Kolarski. Za cel … więcej

Po 10.000 zł dla Korony, Azymutu i Pabiksu

17 lipca 2019 |

 

Pabianickie kluby z dofinansowaniem od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło rządowy Program „Klub 2019”. To już czwarta edycja innowacyjnego modelu bezpośredniego wspierania małych i średnich klubów z całego kraju.

więcej

Postawa godna naśladowania!

16 lipca 2019 |

W niedzielę, 14 lipca, pabianiczanin, podróżując autem ze swoją rodziną, zauważył na ul. Warszawskiej (na wysokości Pabianickiej Fabryki Narzędzi), że jadący przed nim skuter dziwnie się zachowuje.

 

Tor jazdy jednośladu wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

więcej

Tłumy pożegnały wybitnego profesora

16 lipca 2019 |

 

W piątek, 12 lipca, zmarł profesor Janusz Alwasiak (1932-2019) – lekarz, profesor nauk medycznych, Honorowy Obywatel Pabianic. Człowiek skromny i niezwykle prawy.

Pogrzeb wybitnego profesora odbył się w poniedziałek, 15 lipca. Rozpoczął się … więcej

Aleksandra Dziwińska znów w Pabianicach

15 lipca 2019 |

 

Do rozpoczęcia I-ligowych koszykarskich rozgrywek jeszcze sporo czasu, ale działacze z Pabianic już kompletują drużynę na nowy sezon.

Na razie postarali się o miłą niespodziankę i namówili do powrotu do Pabianic Aleksandrę Dziwińską. Wychowanka Łódzkiego Klubu … więcej

Charytatywny bieg dla trenera

14 lipca 2019 |

Zbieramy na konieczną operację biodra. Jej koszt to 38.000 złotych.

Ceniony w pabianickim środowisku trener Andrzej Sysio – instruktor karate, prezes Klubu HEROS TEAM – potrzebuje wsparcia. Przeszedł pierwszą kosztowną operację biodra. Przed nim długa rehabilitacja i kolejna … więcej

Japończycy zainwestują w Ksawerowie 80 milionów

13 lipca 2019 |

Do Ksawerowa wkracza nowy inwestor. To znana w branży motoryzacyjnej firma Nippon Seiki, która zajmuje się m.in. produkcją wyświetlaczy Head–Up Display, czyli cyfrowych i analogowych wskaźników wykorzystywanych w samochodach i motocyklach.

Japoński potentat na siedzibę firmy produkcyjnej wybrał … więcej

Pijana groziła, że się zabije

12 lipca 2019 |

Pomiędzy matką i córką doszło do konfliktu. Seniorka stwierdziła, że odbierze sobie życie.

11 lipca po godz. 13.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej. Na sygnale pognali do Dziektarzewa (gmina Lutomiersk).

Na miejscu … więcej

Mama z dzieckiem wciągnięta przez ciężarówkę

12 lipca 2019 |

Kobieta przechodziła ze swoim siedmioletnim synkiem po pasach na ul. Myśliwskiej.

12 lipca (piątek) około 10.30 przy skrzyżowaniu ulic Myśliwskiej i Dolnej doszło do groźnego wypadku. Kierujący samochodem ciężarowym marki DAF potrącił przechodzącą po pasach … więcej

Zmarł wybitny lekarz

12 lipca 2019 |

Profesor Janusz Alwasiak (ur. 3 grudnia 1932 roku w Pabianicach) – lekarz, profesor doktor habilitowany nauk medycznych, Honorowy Obywatel Pabianic, cudowny Człowiek – nie żyje.

Pracę lekarza rozpoczął w Szpitalu Miejskim w Pabianicach. Mając I stopień … więcej

Pabianiczanki klikają po 500+

12 lipca 2019 |

Ponad 3700 internetowych wniosków złożono w Pabianicach w ramach programu 500+. Pierwsze wypłaty już ruszyły!

10 lipca do Pabianic przyjechał specjalny samochód programu 500+. Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi poinformowali o zmianach, które zaszły w programie.

więcej

Nauka angielskiego – zapisy

11 lipca 2019 |

Centrum Seniora informuje o trwających właśnie zapisach na intensywny kurs języka angielskiego.

Do końca lipca u pracowników Centrum Seniora (ul. Konopnickiej 39) można zapisać się do dwunastoosobowej grupy intensywnego kursu języka angielskiego, kończącego się certyfikowanym egzaminem na … więcej

Zwalniające progi zamontowane

11 lipca 2019 |

 

Progi zwalniające na ulicy 20 Stycznia to pierwszy krok do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.

Poduszki berlińskie zainstalowane zostały we wtorek, 9 lipca, przy skrzyżowaniu 20 Stycznia z ulicą Nawrockiego. To rozwiązanie doraźne, bowiem starostwo … więcej

Ballada, Top One i DJ Kochu

11 lipca 2019 |

 

Sobota (6 lipca) należała do mieszkańców Dłutowa, którzy bawili się na swoim święcie.

Dni Dłutowa wystartowały na stadionie przy ulicy Sportowej chwilę po godzinie 17.00. Po uroczystym powitaniu gości przez wójt gminy Grażynę Maślankę-Olczyk została wystawiona … więcej

5 roślin o właściwościach leczniczych – czy znasz je wszystkie?

10 lipca 2019 |

Jak doskonale wiadomo, rośliny o właściwościach leczniczych stanowią sporą część występujących gatunków w przyrodzie. Rośliny lecznicze wykazują bardzo dobre oddziaływanie na ludzkie organizmy, co odkryto już dawno temu. Niektóre kwiaty lecznicze i zioła lecznicze potrafią skutecznie wpłynąć na zdrowie człowieka. … więcej

Narkotyki przed pubem

10 lipca 2019 |

 

Za posiadanie lub sprzedaż narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

6 lipca w godzinach popołudniowych policjanci podczas służby zauważyli w okolicy pubu przy ul. Zielonej podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Podczas legitymowania … więcej

Piąte urodziny Formowni

10 lipca 2019 |

 

Formownia świętowała 5. urodziny. W gościnnych progach Fabryki Wełny pojawili się miłośnicy klubu fitness oraz siłowni, którzy od pięciu lat korzystają z zajęć w klubie przy Zamkowej.

Licznie zebranych gości przywitała Marta Seta, manager klubu.