Podsumowanie roku w mieście i powiecie

Podpowiadamy Mikołajowi, za co ma prezydenta i starostę nagrodzić prezentem, a za jakie działania ma im wręczyć rózgi.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz

Prezenty:

Tramwaj na resorach: Ekipie prezydenta udało się zdobyć unijne pieniądze na nowe torowisko tramwajowe. I to jakie! Nie dość, że dojedziemy szybciej do Łodzi, to jeszcze dostaniemy nowe przystanki, tablice z informacją pasażerską. Do tego drogowcy przebudują Zamkową i Warszawską. To największa inwestycja w historii miasta.

Rózgi:

Miasto nie dla wszystkich: Na pewno nie dla najbiedniejszych. Świadczy o tym współpraca ze schroniskiem dla bezdomnych, którzy w obecnych pomieszczeniach się nie mieszczą. Prezydent zaproponował bezdomnym dwa lokale w zrujnowanym stanie. Istniało nawet ryzyko, że bezdomni stracą schronisko. Ostatecznie będą mieli gdzie mieszkać, ale na gorszych warunkach.

Starosta Krzysztof Habura

Prezenty:

Walka o basen: Starosta konsekwentnie przez całą kadencję walczy o basen i lodowisko powiatowe. Robi wszystko, by znalazły się pieniądze w ministerstwie lub z innych źródeł. Pieniędzy nadal nie ma, ale nie można o to winić starosty, tylko ministra sportu.

Rózgi:

Wydział transportu: Mieszkańcy mają ze starostwem do czynienia głównie przy okazji wizyty w dziale transportu. Tu nie jest dobrze. Ogromne kolejki i godziny czekania – tak wygląda rzeczywistość kierowców. Pracowników jest zbyt mało, dlatego wiele okienek jest często zamkniętych. Kolejne utrudnienie to brak czytników kart w kasach, dlatego mieszkańcy muszą operować gotówką. Po naszej interwencji poprawiło się za to w dziale wydawania praw jazdy.

 

więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 51/52/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *