Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Kolejowa rewolucja

Kolejowa rewolucja

| Dnia 17, Sty 2018

Za kilka lat z Pabianic do centrum Łodzi dojedziemy w 20 minut. To za sprawą podziemnego tunelu dla pociągów, którego budowa właśnie się rozpoczyna.

Ogromną zmianą dla całej aglomeracji będzie tunel średnicowy, który połączy dworzec Łódź Kaliska z Łodzią Fabryczną. Tunel stanie się czymś na kształt metra. Znacznie ułatwi podróż do centrum Łodzi także mieszkańcom Pabianic. Długi na siedem kilometrów tunel nie będzie przebiegał w prostej linii między dworcami. Z dworca Łódź Kaliska pociągi pojadą w kierunku Manufaktury, gdzie pojawi się pierwszy podziemny przystanek. Drugi powstanie u zbiegu ulic Zielonej i Kościuszki, w samym centrum Łodzi. Dalej pasażerowie dojadą do Łodzi Fabrycznej.

Oznacza to, że pociągi jadące z Sieradza przez Pabianice nie zatrzymają się tylko na Kaliskim, pojadą też na Fabryczny. To znacznie skróci czas podróży do śródmieścia. Dziś, żeby dojechać do centrum Łodzi z Pabianic, musimy wysiadać na Kaliskim i przesiadać się w tramwaj. Po budowie tunelu jednym pociągiem dojedziemy do centrum w dwadzieścia minut! Co ważne, pociągi pojadą znacznie częściej niż teraz…

 

więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 3/2018

Wstaw komentarz