• W niedzielę, 14 stycznia, w ośrodku dla osób bezdomnych i uzależnionych przy Granicznej dyrektor Marek Skrzymowski razem z przyjaciółmi świętował swoją 21. rocznicę abstynencji.

  Na stołach królował bigos własnoręcznie przyrządzony przez Jubilata, pieczyste z grilla, a także różnego rodzaju sałatki oraz ciasto do kawy i herbaty. Główną atrakcją był tort w kształcie dwóch kart do gry – asa i dziesiątki (symboliczne 21 lat).

  W przemówieniu Skrzymowski podkreślił, że przez te lata nauczył się wiele, ale to co najważniejsze przyswoił od innych ludzi, którzy go wspierali, podpowiadali i nauczali.

  – Największą wartością dla każdego człowieka są inni i to od nich czerpiemy inspirację i motywację do zmiany swojego życia – powiedział Marek Skrzymowski.

  Mówił również, jak ważną rolę w jego życiu odegrał legendarny Marek Kotański. Jego nauczyciel i przyjaciel, który pokazał mu właściwą drogę i sposoby pomagania innym alkoholikom.

  Niedzielne spotkanie było bardzo sympatyczne, obfitowało w dużą dawkę humoru i zadowolenia. Gospodarz pożegnał wszystkich gości tradycyjnym „do zobaczenia za rok”.

  Udostępnij