Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 29, 2020 | Imieniny: Blazeja, Saturnina

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Będzie się działo…

Będzie się działo…

| Dnia 02, Lut 2018

Jak co roku ferie w mieście zapowiadają się atrakcyjnie.

W Młodzieżowym Domu Kultury w piątek, 2 lutego, o godz. 17.00 rozpocznie się koncert finałowy IDOLKA.

Drugi tydzień ferii rozpocznie w poniedziałek (5.02) rzeźba w glinie – warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży. We wtorek (6.02) od godz. 17.00 MDK zaprasza na House+step – godzina intensywnego treningu z wykorzystaniem przyrządu w rytmie house. Środa (7.02) i czwartek (8.02) to popołudniowe ferie z gitarą dla dzieci i młodzieży oraz turbo spalanie i House+step.

Szczegóły feryjnego planu zajęć na stronie mdk-pabianice.pl.

 

Sobota będzie nasza!

Starostwo Powiatowe zaprasza dzieci w wieku od 1 roku do 12 lat na „Ferie z powiatem”.

Zabawę zaplanowano w sobotę, 3 lutego, w Powiatowej Hali Sportowej przy św. Jana 30-36. Od godz. 14.00 do 18.00 organizatorzy zapraszają na słodki poczęstunek, ciepłą zupę oraz na ściankę wspinaczkową, dmuchany plac zabaw, gry, zabawy i animacje, naukę tańca i malowanie twarzy. W trakcie odbędzie się też Rodzinny pojedynek przedszkoli organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 5.

Wstęp jest wolny. Jedyny warunek to obowiązkowe obuwie na zmianę dla dzieci.

Zapraszamy całe rodziny – nie przegapcie takiej zabawy!

 

Zajrzyj do biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież o godz. 11.00 na codzienne zajęcia w ramach ferii. Program zapowiada się interesująco.

W MBP przy św. Jana 10 w piątek, 2 lutego – projekcja filmowa „Zimą leci film dla dzieci”, 5 lutego – „Bałwanki z masy solnej” warsztaty plastyczne, 7 lutego – teatrzyk „Księżniczka i zaginione szczęście”, 9 lutego – „Zimą leci film dla dzieci”.

W filii nr 2 przy Łaskiej 46/48 w czwartek, 8 lutego – gra „Ucieczka z biblioteki”. W filii nr 4 przy 20 Stycznia 14 we wtorek, 6 lutego – zagadki i zabawy nie tylko literackie „Zimowe spotkania z legendami polskimi”.

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 11.00. Wstęp wolny.

 

Muzealne wtorki

W czasie ferii muzeum zaprasza do siebie na wtorkowe spotkanie.

We wtorek, 6 lutego, o godz. 11.00 „Doświadczalnia”. Zajęcia interaktywne na wystawie pod tym samym tytułem. Prezentowane eksponaty przybliżą m.in. tajniki funkcjonowania narządów zmysłów. Dowiemy się, w jaki sposób zmysły oszukują nas oraz jak my możemy je oszukać. Poznamy sposób tworzenia hologramu, postrzegania barw, wpływ światła na kolory przedmiotów.

Wstaw komentarz