• W ramach Grand Prix Łódzkiego, które organizuje UKS Orientuś Łódź, wystartowali w ostatni weekend zawodnicy UKS Azymut Pabianice.

Na starcie stanęło kilkaset zawodników. Dwójka z Pabianic zdecydowanie zwyciężyła na dystansie 5 km w klasyfikacji łącznej (juniorów, seniorów, weteranów). Kinga Królik (na zdjęciu) na ciężkiej trasie, częściowo oblodzonej (111 m przewyższenia), uzyskała 19:46, bijąc poprzedni rekord o ponad 3 minuty. Kinga na mecie zameldowała się jako druga. Za swoim sparingpartnerem treningowym Dawidem Kalisiakiem, który był bliski ustanowienia rekordu, uzyskując czas 19:18. Do rekordu zabrakło 13 sekund. Na osłodę została mu satysfakcja z ustanowienia rekordu juniorów na 5 km.