Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Wrzesień 18, 2019 | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Tropem Wilczym pobiegnie cała Polska i kawał świata!

Tropem Wilczym pobiegnie cała Polska  i kawał świata!

| Dnia 05, Sty 2019

 

Już po raz siódmy w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei.

3 marca 2019 roku w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartuje ponad 75.000 osób z 360 miast, z czego 8 to największe światowe metropolie.

Dlaczego o tym już piszemy? Przygotowania do VII edycji Biegu Tropem Wilczym trwają bowiem cały rok. Biegacze mogą już zdobyć numer startowy za pomocą formularza zgłoszeniowego i rozpocząć treningi do jednego z kilku biegów, wybierając odpowiednią trasę dla siebie. Będzie można pobiec trasą obligatoryjną dla wszystkich miast1963 metrów. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej, Józefa Franczaka, pseud. Lalek, Laluś. Ten bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem.

Każdy organizator lokalny może dodatkowo wytyczyć biegi o dowolnej długości dopasowane do możliwości obiektu i trasy. Na pasjonatów tego sportu czeka wyjątkowy pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatowe koszulki z Bohaterami VII edycji Biegu Tropem Wilczym.

Dołączyły kolejne miasta

W poprzedniej edycji wzięło udział 333 polskich miast. Większość z nich biegnie również w VII edycji Tropem Wilczym. Aż 26 nowych miast po raz pierwszy zorganizuje bieg dla swoich mieszkańców i włączy się tym samym do społeczności, którą organizatorzy budują już od wielu lat. VI edycja zgromadziła 70.000 biegaczy, kolejna to nawet 5000 osób więcej.

Z ideą Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną takie metropolie jak Sydney oraz Keysborough Melbourne. Światowy wydźwięk biegu ponownie wybrzmi w Wilnie, Wiedniu, Londynie, Chicago, Nowym Jorku czy Herdorf.

Bohaterowie VII edycji

W 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator i pomysłodawca biegu, przybliży historię bohaterów takich jak Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz kapitan Jerzy Stawski, ostatni żyjący żołnierz Warszyca.

3 marca będzie dniem, gdzie w wielkiej wspólnocie rodacy całymi rodzinami uczczą pamięć tych, którzy toczyli bezgranicznie ofiarną walkę z komunizmem o wolną, piękną i samodzielną ekonomicznie Polskę, o wolność w realizacji swoich planów dla każdego Polaka ponad podziałami mówi Barbara Konarska, rzecznik prasowy Biegu.

Moc atrakcji

Zaangażowane miasta dostarczą sportowcom, kibicom oraz wszystkim, którzy zdecydują się spędzić ten dzień w atmosferze historycznokulturalnego eventu, moc atrakcji takich jak koncerty, gry terenowe, spotkania z żywymi świadkami historii, prezentacje wyposażenia żołnierzy oraz emisje filmów pokazujących losy Żołnierzy Wyklętych.

Ten dzień będzie też pełny aktywnych działań mających na celu charytatywną i skuteczną pomoc najsłabszym, będzie też można oddać krew, by nie tylko biegiem, ale czynem podążać śladem tych, dla których ojczyzna i drugi człowiek byli na pierwszym miejscu dodaje rzecznik.

Początki

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok źniej, dzięki zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z źniejszych edycji w WarszawiePark Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Wstaw komentarz