Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Lipiec 18, 2019 | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Srebro Michała Dybki

Srebro Michała Dybki

| Dnia 08, Maj 2019

 

Reprezentacja Polski zapaśników w stylu klasycznym wystartowała w Bukareszcie na ostatnim turnieju przed mistrzostwami Europy juniorów. Doskonale zaprezentował się pabianiczanin Michał Dybka w wadze 87 kg, zdobywając srebrny medal.

Po drodze do finału Michał musiał stoczyć cztery pojedynki. Z Rumunem wygrał 8:0, z Bułgarem 12:4, Hiszpana położył na plecy przy stanie 10:0. Półfinał zakończył się zwycięstwem nad Ukraińcem 5:4. W finale Dybka przegrał z Gruzinem 0:5.

Olimpiada młodzieży

W Staszowie odbyły się finały XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. O medale walczyło 160 finalistów z 48 klubów, a wśród nich 5-osobowa ekipa PTC.

Trenerzy PTC liczyli na medal w kat. 55 kg Piotra Ludwiczaka. Zawodnik zaczął jednak fatalnie od przegranej na plecy z mistrzem Europy U-15 Oliwierem Skrzypczakiem. Potem rozkręcił się, kładąc na plecy dwóch kolejnych przeciwników. Walka o brąz z Filipem Lochem z ZKS Radomsko wydawała się formalnością, bo Piotrek dwa tygodnie przed olimpiadą wygrał z nim po prowadzeniu 8:0 na plecy. Tym razem jednak po pierwszej rundzie było 5:1 dla zawodnika z Radomska. Piotrek gonił i doprowadził do remisu 7:7. Niestety, przy remisie przegrał i zajął ostatecznie V miejsce.

Zupełnie nieudany start zaliczył ubiegłoroczny brązowy medalista Wiktor Powalski. Po przegranej i wygranej walce stoczył bój o prawo walki w małym finale (o brąz). Przy prowadzeniu 10:6 i 23 sekundach do końca walki Wiktor przegrał ten pojedynek, zajmując ostatecznie VII miejsce. Emil Lenard w wadze 45 kg wygrał jedną walkę na plecy i dwie przegrał (IX m.). Chaotycznie walczący Igor Saktura wygrał jedną walkę (XI m.), a Kacper Sobczyk po dwóch przegranych na plecy zajął ostatnie XIX m.

PTC zajęło XIII miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wstaw komentarz