• Ponad 200 punktów zdobyli koszykarze PKK’99 Pabianice i Sokoła Ostrów Mazowiecka w meczu 10. kolejki II ligi koszykarzy (grupa B). Oba zespoły zmierzyły się w Powiatowej Hali Sportowej, notując trzycyfrową zdobycz punktową, ale to gospodarze schodzili z parkietu jako zwycięzcy, bo wywalczyli o dziewięć punktów więcej niż rywale. Tym samym była to druga wygrana pabianiczan w rozgrywkach i swoiste przełamanie fatalnej passy ośmiu porażek z rzędu.

Podopieczni Arkadiusza Gralewskiego po tej wygranej zajmują 11. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając MKS Ochotę Warszawa (dwie wygrane) i ZKS Stal Stalową Wolę (bez zwycięstwa). Na czele tabeli wciąż HydroTruck Sky Tattoo II Radom z kompletem zwycięstw.

PKK’99 Pabianice – Sokół Ostrów Mazowiecka 109:100 (25:27, 19:24, 23:18, 42:31)

Pierwsze punkty w sobotniej konfrontacji zdobyli przyjezdni za sprawą Abdelaala, ale szybko odpowiedział mu Sil. Gospodarze po raz pierwszy prowadzili 8:7, gdy celnym lay-upem z obejściem popisał się Fabiszewski. Gra się wyrównała, a na tablicy jeszcze dwukrotnie widniał remis 21:21 i 25:25. Ostatecznie pierwszą kwartę wygrywają goście po celnym rzucie Słoniewskiego. Druga kwarta także zaczyna się od trafienia zawodnika Sokoła (Zuber), a po kolejnych trzech minutach goście prowadzą różnicą dziesięciu punktów. Ta przewaga utrzymuje się przez kolejne minuty, by w końcówce pierwszej połowy wynieść siedem punktów (44:51). W III kwarcie gospodarze biorą się za odrabianie strat i po serii dobrych, skutecznych akcji, najlepszych na parkiecie – Borowskiego i Wasilewskiego jest już tylko 53:54. Kibice oglądają bardzo wyrównany pojedynek, który po 30 minutach, przy wyniku 69:67 dla Sokoła zapowiada niezwykłe emocje w ostatniej czwartej kwarcie meczu. I tak też się dzieje. Borowski, Mik, Wasilewski ponownie Mik i Wasilewski zdobywają jakże cenne punkty i PKK’99 obejmuje prowadzenie 79:74. Gdy na 4 minuty i 24 sekundy przed końcem przewaga pabianiczan wynosi 10 „oczek” (90:80), nikt nie wątpi w wygraną zespołu Arkadiusza Gralewskiego. Goście próbują jeszcze walczyć (92:88, 94:90), ale stać już ich tylko na częściowe niwelowanie strat (92:88, 94:90).

PKK’99: Borowski 27, Wasilewski 25, Mik 12, Sil 12, Orłowski 10, Sauter 7, Wardziński 6, Gralewski 4, Fabiszewski 2, Szymański 2, Małoń 2, Grabowski.