Zenek premierowo

W poniedziałek w Złotych Tarasach w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmuZenek” na podstawie biografii Martyniuka.

Zenon Martyniuk to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Odrodzenie popularności disco polo sprawiło, że popularny Zenek awansował do pierwszej ligi krajowych celebrytów. Życie i kariera gwiazdora cieszy się na tyle dużą popularnością, że postanowiono opowiedzieć jego historię na ekranie.

Na premierze piosenkarz pojawił się nie tylko z żoną Danusią, ale też z ukochaną mamą. Chętnie pozował na ściance w otoczeniu bliskich. Na imprezie nie zabrakło członków obsady i gwiazd disco polo, między innymi Marcina Millera z zespołu Boys oraz Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full.

W Pabianicach od 14 lutego w kinie Tomi premierowe pokazy filmu „Zenek” w reżyserii Jana Hryniaka.

To historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces.

W tytułową rolę wcieliło się dwóch aktorów. Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”) zagrał piosenkarza z początków kariery w latach 80., a Krzysztof Czeczot (znany z ról w produkcjach „80 milionów”, „Dziewczyny ze Lwowa” czy „Pitbull”) zagrał Zenka dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo.

foto: radiozet