Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 4, 2020 | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Przewiń do góry

Góra

Jeden komentarz

Miliony na drogi

Miliony na drogi

| Dnia 27, Cze 2020

 

Wojewoda łódzki wręczył samorządom z powiatu pabianickiego czeki na przebudowę dróg. Skorzystają gminy: Ksawerów, Dłutów, Konstantynów Łódzki, Pabianice (wiejska).

Największy zastrzyk gotówki, bo ponad 1,3 min zł ma trafić do Starostwa Powiatowego, który wyremontuje 1,5 km drogi w Ldzaniu. W kosztach partycypować będzie również gmina Dobroń. Inwestycja ma wynieść ponad  2,2 mln zł.

Dużą dotację (ponad milion złotych) otrzymała również gmina Dłutów, która dzięki tym środkom wyremontuje nawierzchnię w miejscowości Dąbrowa. 

Czek na niecały milion złotych wręczono gminie Ksawerów, która przebuduje część ul. Zachodniej i Ksawerowskiej. 

Konstantynowski samorząd wyremontuje trzy ulice;  Sucharskiego, Słodową i Nasienną.  Wysokość dotacji to niecałe 950 tys.zl. 

Ponad 340 tys. zł otrzymała gmina wiejska Pabianice, która zajmie się ulicą Cynkową w Piątkowisku oraz drogę w Szynkielewie. 

 

 

 

 

 

Komentarze:

  1. Karamba

    Wszyscy dostają a droga powiatowa łącząca Markówkę gm. Dobroń i Mauryców gm. Wodzierady nadal czeka na swoją kolej i tak już chyba z 20 lat (albo i dłużej) jak pisma były wysyłane z prośbą. Szkoda. Tam też mieszkają ludzie, którzy płacą podatki, jeżdzą do pracy, zawożą dzieci do szkoły…

Wstaw komentarz