Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 4, 2020 | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Jak policjantka wandala dorwała

Jak policjantka wandala dorwała

| Dnia 08, Lip 2020

Policjantka z zespołu wykroczeń w czasie wolnym od służby zatrzymała sprawcę zerwania banerów wyborczych.

W niedzielę wyborczą, 28 czerwca, tuż przed godziną 2.00 na skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Kilińskiego dwoje młodych ludzi zerwało banery wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta.

– Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Pabianiccy policjanci zajęli się sprawą i między innymi dokładnie przeanalizowali zapis z kamer. To zaprocentowało mówi asp. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy policji.

We wtorek, 7 lipca, około godziny 19.00 policjantka prowadząca czynności w tej sprawie wracała po służbie do domu. Na ulicy Łaskiej zauważyła mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi sprawcy zerwania banerów. Zareagowała natychmiast i wylegitymowała młodzieńca. Jeszcze tego samego dnia 19-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli został przesłuchany jako sprawca wykroczenia. Policjantka ustaliła także, że w zdarzeniu brała udział jego 16-letnia znajoma. Zachowanie nieletniej oceni sąd rodzinny. Za usuwanie ogłoszeń, zgodnie z kodeksem wykroczeń, grozi kara aresztu albo grzywny.

– Posiadanie policyjnej odznaki to duża odpowiedzialność. Policjant interweniuje, reagując na łamanie prawa, również poza służbą dodaje rzecznik.

Wstaw komentarz