• News will be here
 • Kryminalni zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. 47-latek i jego 38-letni kolega wybili szybę w aucie i wynieśli z niego wykrywacz metali. Dodatkowo w ich mieszkaniach zabezpieczono znaczną ilość narkotyków.

  22 kwietnia policjanci z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Do zdarzenia doszło na ul. 1 Maja kilka dni wcześniej, około godz. 2.00.

  Pokrzywdzony poinformował wówczas o wybiciu szyby w osobowym bmw. Sprawcy po dostaniu się do wnętrza pojazdu zabrali z niego wykrywacz metali wart 2000 złotych. Mundurowi szybko ustalili, kto stoi za popełnionym przestępstwem. Pojechali do mieszkania jednego z nich. Wewnątrz zastali obu podejrzanych. Jeden z nich przyznał, że powodem wybicia szyby w aucie był fakt, że wcześniej pokłócił się z jego właścicielem – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Policjanci przeszukali mieszkanie 38-latka. Nie było w nim skradzionego przedmiotu, ale za to znalazły się… narkotyki.

  Mundurowi przeszukali również mieszkanie drugiego mężczyzny. W lokalu zajmowanym przez 47-latka znaleźli szklany słoik  z suszem roślinnym. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 110 gramów środków odurzających i psychotropowych. Jak wykazały wstępne badania, były to metamfetamina i marihuana.

  47-letni konstantynowianin i jego 38-letni znajomy zostali zatrzymani i przewiezieni na policyjny „dołek”. Wczoraj obaj usłyszeli zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  foto: policja

  Udostępnij