Pomoc dla Pawła

Dzisiaj, 12 września, na terenie Osady Rybackiej SERECZYN od godzin południowych trwać będzie ivent, którego celem jest zebranie środków finansowych dla Pawła Tomczaka. Pabianiczanin przeszedł udar krwotoczny do pnia mózgu. Środki finansowe potrzebne są na jego rehabilitację. Organizuje to rodzina, znajomi i przyjaciele Pawła.

– Nasza sytuacja jest trudna. Większość środków do tej pory zebranych na zbiórce została wykorzystana, a rehabilitacja jest cały czas potrzebna. Mąż robi postępy, bawi się z pieskiem, drapie się po głowie, zaczyna coraz więcej mówić. By to, co osiągnęliśmy, nie zaniknęło, by Paweł mógł zdobywać kolejne umiejętności i odzyskać sprawność, musi być wciąż rehabilitowany. Niestety, brakuje nam pieniędzy. Brak rehabilitacji może znacznie pogorszyć stan jego zdrowia, mnie też już brakuje sił. Bardzo proszę o pomoc – mówi pani Beata, żona Pawła.

Niejako przy okazji, na rzecz podobnie chorych, organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w akcji poboru krwi pn. MOTOSERCE (spodziewana jest duża ilość grup motocyklowych). Akcja poboru krwi odbędzie się w tym samym dniu, 12 września, w godzinach od 10.00 do 13.00 w punkcie pobrań w Pabianickim Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Jana Pawła II 68.

Potrzebna jest każda grupa krwi i w każdej ilości. Warunkiem oddania krwi jest: pełnoletniość (posiadanie dowodu osobistego). Trzeba być obywatelem Polski, zdrowym i po lekkim śniadaniu. Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, który włączył się w organizację tej pomocy, serdecznie zaprasza pabianiczan i mieszkańców powiatu pabianickiego, aby w tym dniu wolnym od pracy podzielili się “cząstką swojego życia – krwią”.

https://www.facebook.com/events/323980608978101/?active_tab=discussion

https://www.siepomaga.pl/pawel-tomczak?fbclid=IwAR1zh66zCafAhil3J5353wja7ES-CW5arwFCGxWZ_ZW6YlhsNxu7WqzznvM