Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 4, 2020 | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

O włos od tragedii. 37-latek położył się na torach!

O włos od tragedii. 37-latek położył się na torach!

| Dnia 25, Wrz 2020

37-latek pojechał aż do Janiszewic i tam próbował rzucić się pod pociąg towarowy. Do tragedii nie doszło dzięki błyskawicznej reakcji maszynisty oraz działaniom policjantów.

W niedzielę, 20 września, dyżurny zduńskowolskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie przejazdu kolejowego w Janiszewicach jakiś mężczyzna próbował rzucić się pod koła pociągu towarowego. Mieszkaniec powiatu pabianickiego szedł wzdłuż torowiska, a na widok pociągu położył się na torach. Maszynista zdołał wyhamować pociąg. Wówczas desperat wstał i odszedł w kierunku pobliskich zarośli.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, które szybko zakończyły się sukcesem. Odnaleziony 37-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego powiedział funkcjonariuszom, że nie zrezygnował ze swoich zamiarów. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia 37-latek na własną rękę opuścił szpital i „zniknął”. Dyżurny komendy natychmiast skierował kolejne patrole w rejon pomiędzy Szadkiem a Rossoszycą. Dzielnicowy z posterunku policji w Szadku rozpoznał zaginionego mężczyznę idącego wzdłuż drogi w miejscowości Borki Lipińskie. Mundurowi przekazali 37-latka pod opiekę rodziny.

Wstaw komentarz