Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 29, 2020 | Imieniny: Blazeja, Saturnina

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Jesteśmy na paczkomatowej mapie Polski

Jesteśmy na paczkomatowej mapie Polski

| Dnia 30, Paź 2020

InPost, lider nowoczesnej logistyki w Polsce, rozbudował infrastrukturę Paczkomatów do ponad 9000 lokalizacji. Jest w blisko 3000 miejscowości. Pabianice też są na tej mapie.

Paczkomaty są już dostępne w 16 największych miastach w Polsce, 23 miastach do 200 tys. mieszkańców, 46 miastach do 100 tys., 138 miastach do 50 tys., 728 miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz 1823 wsiach.

Bardzo szybko rozbudowujemy naszą infrastrukturę, ale pilnujemy, by na paczkomatowej mapie Polski były zarówno duże i średnie miasta, jak też małe miejscowości i wsie. Dostajemy też setki kolejnych zgłoszeń z całej Polski z prośbami o instalację kolejnych maszyn. Jest to szczególnie istotne właśnie teraz, podczas drugiej fali pandemii, gdyż Paczkomaty to nadal najbezpieczniejsza, bo całkowicie bezkontaktowa forma dostaw zakupów zwraca uwagę Rafał Brzoska, prezes InPost.

Jak wynika z sondaży, paczkomaty są najczęściej wybieraną formą dostawywyprzedziły kurierów. Taki typ dostawy towaru preferuje aż 61% kupujących w internecie. Po raz pierwszy w historii paczkomaty pobiły w popularności dostawy kurierem, które wybiera 55% badanych.

InPost wprowadził też usługę „Paczka w Weekend”, która umożliwia dostawy do paczkomatów w soboty i niedziele (koszt 4,99 zł brutto). W ramachPaczki w weekend” przesyłki są dostarczane do klientów w weekend, jeśli nadanie nastąpi w sobotę do godziny 13.00.

Każdą przesyłkę z Paczkomatu InPost można odebrać za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej do zdalnego otwierania skrytek. Aplikacja ma już 4 miliony aktywnych użytkowników i notuje kilkaset tysięcy zdalnych otwarć dziennie.

Wstaw komentarz