• News will be here
 • Zakończyły się prace drogowe związane z inwestycją na pętli przy ul. Waltera Jankego. Trwają prace wykończeniowe przy budynku i zagospodarowaniu terenu.

  Budowa dworca na Bugaju to część projektuModernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

  Inwestycja objęła budowę małego budynku dworca (54 mkw. powierzchni użytkowej) z poczekalnią dla pasażerów, kasą biletową, pomieszczeniem socjalnym i technicznym dla pracowników MZK, toaletami (w tym dla pasażerów) i monitoringiem.

  Krańcówka MZK doczekała się też wymiany zniszczonej nawierzchni asfaltowej przy przystankach na nową, betonową oraz zagospodarowania terenu.

  Przystanki

  Od piątku (30 października) została przywrócona stała organizacja ruchu autobusów na pętli autobusowej Waltera Jankego.

  Dotychczasowe tymczasowe przystanki na ul. 20 Stycznia i Waltera Jankego w rejonie pętli autobusowej i kościoła Miłosierdzia Bożego zostaną zlikwidowane. Autobusy będą zatrzymywały się w stałych lokalizacjachna stanowiskach przystankowych na pętli autobusowej oraz w nowej zatoce na przystanku 20 Stycznia/kościół Miłosierdzia Bożego.

  Od poniedziałku (2 listopada) ponownie będzie czynna kasa biletowa na pętli Waltera Jankego (w dni robocze od 6.30 do 14.30).

  Od wtorku (3 listopada) w związku z przebudową nawierzchni peronu dla pasażerów na przystanku Grota Roweckiego/Kilińskiego (kier. centrum) zostanie on tymczasowo zawieszony. W zamian autobusy będą zatrzymywały się na przystanku Orla/Ewangelicka.

  Jednocześnie zostanie przywrócone funkcjonowanie przystanku Rzgowska 4 w stałej lokalizacji.

  Udostępnij