Krwiodawcy dla WOŚP

88 osób oddało krew na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tego grona 27 zadeklarowało, iż przeznacza krew dla chorego na białaczkę pabianiczanina Maćka Kaszy.

Od 2000 roku honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego oddają krew dla WOŚP (2050 osób oddało 921 litrów krwi). W tym pandemicznym roku nie mogło być inaczej.

– Krew, podobnie jak w kilku ostatnich latach, zaczęliśmy oddawać od poniedziałku, czyli od 25 stycznia. Przez cały tydzień 64 osoby oddały 28.800 ml krwi – mówi Andrzej Chałupka, prezes PCK w Pabianicach. – W dniu 29. Finału, czyli 31 stycznia, krew oddały kolejne 24 osoby.

Ostatecznie krew oddało 88 osób w ilości 39 litrów 600 ml. Wynika z tego, że od 2000r. nasi honorowi krwiodawcy oddali w akcjach na rzecz WOŚP 960 litrów 600 ml krwi. Taką ilość pobrano od 2.138 osób.

– Spośród tegorocznych 88 osób w czasie akcji 27 zadeklarowało, iż oddaje krew dla chorego na białaczkę Maćka Kaszy. Pięknie dziękujemy i wierzymy, iż pomoże ona Maćkowi wyzdrowieć – powiedział prezes.

Organizatorzy: Sztab WOŚP oraz Oddział Rejonowy PCK w Pabianicach, serdecznie dziękują za udział w akcji tym, którzy krew oddali. Dla trzech osób wylosowanych spośród wszystkich przygotowano upominki. Otrzymają je: Patrycja Rypalska, Rafał Helbik i Marzanna Laber.

Słowa podziękowania należą się także druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej przy PAFANA SA w Pabianicach: Mariuszowi Szubskiemu i Sławomirowi Grzelczykowi, którzy „zabezpieczali” organizacyjnie akcję na terenie Pabianickiego Centrum Medycznego – pilnowali, aby nikt niepowołany nie wchodził poza punktem pobrań na teren szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *