38-latek z marihuaną

3 lata pozbawienia wolności grozi 38-letniemu kierowcy volkswagena, którego pabianiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę.

 W poniedziałek, 15 lutego, na ulicy Grota Roweckiego policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem transporterem. Kilka minut wcześniej funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ten kierowca nerwowo zachowuje się na stacji benzynowej, z której właśnie odjechał.

– Mundurowi wylegitymowali mężczyznę, a także przeszukali jego pojazd – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Znaleźli w odzieży 38-latka, a także w samochodzie, torebki z suszem roślinnym. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykryło marihuanę.

Przeszukanie w miejscu zamieszkania mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego także okazało się trafne. Policjanci zabezpieczyli blisko 10 gramów środków narkotycznych. Zabezpieczony susz trafi do laboratorium w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań. Kierowcy pobrano także krew do badań na zawartość w organizmie zabronionych substancji.

– Mężczyzna usłyszał już zarzut. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków narkotycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że odpowie także za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego, za co grozi kara do 2 lat więzienia – dodaje rzecznik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *