• Koszykarki PTK Dachmaxx Pabianice zakończyły ligowe rozgrywki, zajmując I miejsce w województwie łódzkim w kategorii kadetek U-16.

   

  W minionym tygodniu pabianiczanki rozegrały dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej: z UKS BASKET I Aleksandrów Łódzki (62:34) oraz z WIDZEWEM Łódź (102:33). Punkty zdobywały: Martyna Dolewa (7, 21), Ewa Kielar (11, 16), Gaja Włodarczyk (15, 7), Weronika Dolewa (6, 11), Julia Piestrzyńska (15, 2), Natalia Janitzka (0, 13), Klaudia Beze (4, 7), Julia Pawłowska (2, 9), Paulina Szwej (0, 10), Julia Serednicka (0, 5) i Natalia Śniada (2, 1). W całym sezonie najwięcej punktów rzuciły: Martyna Dolewa (245), Ewa Kielar (236), Julia Piestrzyńska (233), Natalia Janitzka (217) Gaja Włodarczyk (208) i Weronika Dolewa (191).

  W sezonie kilka naszych zawodniczek otrzymało powołania na zgrupowania kadry Polski. Były to: Julia Piestrzyńska, Ewa Kielar, Weronika Dolewa i Martyna Dolewa – kadra U16, natomiast w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zagrały: Paulina Szwej i Natalia Janitzka, która również uczestniczyła w zgrupowaniu szerokiej kadry Polski U14.

   

  Przed pabianiczankami najważniejsze spotkania. Już 25 marca rozpoczynają udział w strefowych zmaganiach MP, których gospodarzem będzie mistrz województwa kujawsko-pomorskiego drużyna Supravis Bydgoszcz. 21 marca w Pabianicach rozegrany zostanie pierwszy mecz strefowy z drużyną Widzewa, która z drugiego miejsca zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek. Zgodnie z regulaminem PZKosz zespół, który wygra turniej, awansuje bezpośrednio do półfinałów Mistrzostw Polski.

  – Podchodzimy z wielką pokorą do naszych przeciwników i wiemy, że żadnego z nich nie można lekceważyć. Będziemy walczyć do ostatniej sekundy – mówi trener Marzena Głaszcz.

   

   

  Udostępnij