• Władze szpitala chcą zbudować pięć nowych bloków operacyjnych, laboratorium i aptekę. Wszystko to w nowym budynku, który powstanie do 2019 roku. Pod warunkiem, że PCM dostanie pieniądze z UE.

  Pabianickie Centrum Medyczne stara się o dofinansowanie na budowę nowego dwupiętrowego budynku. Dojdziemy do niego przez szpitalną kaplicę, która zostanie przeniesiona w inne miejsce. Chodzi o budowę nowoczesnego bloku operacyjnego składającego się z pięciu sal. Do tego powstanie laboratorium analityczne, centralna sterylizatornia i apteka szpitalna. Nie będzie to jednak apteka otwarta dla wszystkich. Niezbędne dla pacjentów leki zamawiać będą tylko lekarze i pracownicy PCM.

  Budowa nowych sal jest konieczna.

  – Blok operacyjny w naszym szpitalu powstawał w latach 70. Dziś sale do operacji wyglądają zupełnie inaczej. Inne są normy dotyczące wysokości pomieszczeń, infrastruktury, wielkości, podziału na strefy. Ciężko nam sprostać wymaganiom stawianym przez dzisiejszą medycynę – mówi Adam Marczak, rzecznik PCM.

  Projekt budowlany już jest. Problemem są pieniądze…

   

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 25/2017

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. 5 nowych bloków operacyjnych… Dobre? uśmiałem sie do łez. To będzie ze 25 sal operacyjnych… Poza tym chciałbym zobaczyć ten projekt, który ponoć jest… Ręce opadają, gdy czyta się takich pismaków, którzy przedstawiają informacje mijające się ze stanem faktycznym… Dla mnie porażka…

  Możliwość komentowania została wyłączona.