• Od 9 do 16 lipca w Oławie odbywał się obóz sportowy „Kuźnia Charakterów Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego”. Organizatorami i trenerami podczas jego trwania byli polscy szczypiorniści, byli gracze reprezentacji Polski i zawodnicy klubu Vive Tauron Kielce – Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

    Wśród osób tworzących to wydarzenie znalazło się również pięć pabianiczanek. Violetta Kocik (kierownik i organizator obozu) oraz Edyta Makowska (organizator i opiekun) – to nauczycielki SP 13 z wieloletnim stażem, których doświadczenie wniosło bardzo wiele do organizacji „Kuźni Charakterów”. Poza nimi w skład kadry weszły również Kamila Jachimka i Natalia Przybylska (opiekunki), a także Aleksandra Makowska (odpowiedzialna za PR i promocję Kuźni Charakterów oraz kontakt z mediami).

    Edyta Makowska poznała Sławomira Szmala podczas obozu organizowanego kilka lat wcześniej, w którym oboje brali udział. W styczniu narodził się pomysł powtórzenia tego. Po kilku rozmowach udało się zebrać osoby, które chciały się zaangażować w ten projekt i tak się zaczęło. Celem organizatorów było nie tylko zachęcenie dzieciaków do uprawiania sportu, ale również pokazanie im, że poprzez chęci do działania i ciężką pracę mogą osiągnąć wszystko i spełnić swoje marzenia…

     

    Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 31/2017

    Udostępnij