• Racibórz gościł zapaśników na mistrzostwach Polski młodzików. O tytuły walczyło 256 zawodników z 48 klubów. PTC w klasyfikacji drużynowej zajęło V miejsce z dorobkiem 28 punktów za GKS-em Cartusia Kartuzy (52 pkt.), MKZ Unia Racibórz (50 pkt.), ZKS-em Granica Gdańsk (34 pkt.) i Olimpiczykiem Radom (32 pkt.).
  Indywidualnie na ten wynik najbardziej zapracowali dwaj medaliści w kat. 47 kilogramów: Wiktor Powalski, który zdobył srebrny medal (trener Przemysław Kłębowski) i Piotr Ludwiczak, zdobywca brązowego medalu (trener Waldemar Sawosz).
  Wiktor zrobił największą niespodziankę, walcząc rewelacyjnie. Cztery wygrane walki, w tym z najgroźniejszym naturalizowanym Czeczenem Iskhadzhi Magamurziev z Legii Warszawa na przewagę 9:1. W finale przegrał na plecy z Oliwierem Skrzypczakiem z Akademii Zapasów Nowy Tomyśl. Drugi nasz medalista Piotr wygrał sześć walk, wszystkie na przewagę lub na plecy. Jednakże w eliminacjach miał porażkę na plecy z naturalizowanym Azerem Salimov Arslanbek z Podlasiaka Białystok i to zadecydowało o walce tylko o brąz.
  Norbert Nowakowski (66 kg) obniżył loty w stosunku do ubiegłego roku, kiedy to zajął V miejsce. Teraz mimo wygrania czterech walk zajął dopiero VII. Nie wykorzystał dobrego losowania Miłosz Domagała (kat. 73 kg), zajmując IX miejsce. Po jednej wygranej zanotowali Emil Lenard (kat. 35 kg), Kacper Sobczyk (kat. 59 kg) i Igor Saktura (kat. 53 kg). Bez wygranej walki wrócili Juliusz Nowak i Szymon Pusz.

  * * *

  Sekcja zapasów robi nabór chłopców urodzonych w 2005 i młodszych. Na treningi zapraszają trenerzy: Waldemar Sawosz (607-450-059), Przemysław Kłębowski (513-182-611) oraz Mariusz Łechtański (792-016-788).

  Udostępnij