• News will be here
  • W sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach odbył się briefing prasowy dotyczący organizacji Mistrzostw Europy w trójboju siłowym federacji WUAP.

    Zawody odbędą się w naszym mieście w dniach 12-17 czerwca, a patronować im będzie prezydent Grzegorz Mackiewicz. Organizatorami są Uczniowski Klub Sportowy Heros Team Pabianice i MKS Pałac Młodzieży w Łodzi. Ogromny udział w tym przedsięwzięciu ma wielokrotny amatorski mistrz i rekordzista świata Hovhannes Yazichyan z Pabianic.

    W briefingu udział brali m.in. Rudolf Siska, prezydent Światowej Federacji Trójboju Siłowego WUAP (amatorzy), Franciszek Szabluk, prezes Polskiej Federacji WUAP, prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, Andrzej Sysio (UKS Heros Team), Hovhannes Yazichyann i jego trener Tomasz Andrzejczak oraz Adam Krasiński, przedstawiciel akcji „Łączy nas sport, nie narkotyki”. Do Pabianic zjedzie około 500 siłaczy, którzy rywalizować będą w poszczególnych kategoriach wagowych (kobiety od 48 do +90 kg, mężczyźni od 56 do +140 kg) i wiekowych (od 16. roku życia).

    Udostępnij