• News will be here
  • W Żaganiu rozegrano 90. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.

    Pogoda była fatalna: temperatura minusowa, padał śnieg i wiał porywisty wiatr. W zawodach uczestniczyło pół tysiąca zawodników, którzy rywalizowali na 8 trasach juniorskich i 3 dla seniorów.

    W biegu na 2 kilometry w kategorii juniorek wystartowała reprezentantka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik. Główną faworytką biegu była Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom, która w tym sezonie halowym uzyskała najlepszy rezultat w Europie na 1000 metrów (2:45,88) i trzeci na 1500 metrów (4:22,48). Topka podyktowała od startu niezwykle ostre tempo, rozrywając stawkę zawodniczek. Próbę utrzymania się za prowadzącą podjęła tylko zawodniczka z Pabianic. Mimo że na finiszu dystans do Beaty Topki znacznie się skrócił, to Kindze zabrakło 6 sekund do prowadzącej. Na III miejscu uplasowała się ze stratą 29 sekund Aleksandra Płocińska z SRS Kondycja Piaseczno.

    To kolejny z rzędu medal Kingi Królik (maturzystki z II LO) w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. W czterech startach zdobyła 3 złote i jeden srebrny, demonstrując ogromny potencjał w biegu z przeszkodami.

    Udostępnij