• News will be here
 • Pabianiccy policjanci podsumowali działania „Wielkanoc 2018” trwające od 30 marca do 2 kwietnia.

  W trakcie świąt było bezpiecznie. Na drogach powiatu pabianickiego doszło tylko do pięciu zdarzeń, w tym czterech niegroźnych kolizji i jednego wypadku, gdzie jedna osoba odniosła lekkie obrażenia. 30 marca na trasie S-8, jadąc od Sieradza w kierunku Łodzi, kierowca skody nie zachował bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania i uderzył w tył ciężarowego volvo.

  Podczas świątecznych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Nie ujawnili kierujących pod wpływem alkoholu. Prawo jazdy stracił natomiast kierowca, który w Woli Zaradzyńskiej w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h.

  Spokojnie upłynął także śmigus-dyngus. Policja nie odnotowała chuligańskich wybryków związanych z lanym poniedziałkiem. Nie było również poważniejszych zdarzeń kryminalnych czy też interwencji domowych.

  * * *

  Na drogach województwa łódzkiego doszło w tym czasie do 38 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a 45 zostało rannych. Interweniowano przy 260 kolizjach, zatrzymano 79 nietrzeźwych kierujących.

  31 marca o godz. 12.30 w Wieluniu kierujący seatem ibiza 63-latek wyjeżdżał z ulicy podporządkowanej. Wtedy doszło do zderzenia z alfą romeo, którą kierował 29-latek. W wyniku wypadku 63-latek poniósł śmierć na miejscu. Podróżująca z nim 60-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego oraz 29-latek kierujący alfą z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do wieluńskiego szpitala. Kierowca alfa romeo w chwili wypadku był trzeźwy.

  Drugi wypadek z ofiarą śmiertelną miał miejsce 2 kwietnia około godz. 21.00. Kierujący audi 37-letni mieszkaniec powiatu łowickiego potrącił pieszego, który przekraczał jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł.

  Udostępnij