• News will be here
 • Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego oraz Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach zapraszają na III Forum Liderów Edukacji Powiatu Pabianickiego, które odbędzie się 19 kwietnia w MOK-u. Przyświeca mu hasło „Jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”.

  Rozpocznie się o godz. 10.00 powitaniem uczestników. Na początku zobaczymy etiudę „(Nie)bezpieczny internet” w wykonaniu teatru „Siła twórczości” z MOK-u. Wysłuchamy również wykładu prof. dr. hab. Jacka Pyżalskiego pt. „Co musimy wiedzieć, żeby skutecznie prowadzić działania profilaktyczne wobec agresji elektronicznej i cyberprzemocy?”. Przedstawiciele policji i straży miejskiej opowiedzą o „Szkolnym systemie reagowania na cyberprzemoc”. Konferencję podsumuje komendant policji insp. Cezary Petrus.

  O godz. 13.00 rozpocznie się warsztat metodyczny dla nauczycieli (obowiązuje karta zgłoszenia) „Jak sensownie prowadzić edukację medialną?”. Poprowadzi go profesor UAM dr hab. Jacek Pyżalski.

  III Forum towarzyszyć będzie wystawa fachowej literatury przygotowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi – filia w Pabianicach.

  Patronat nad forum objęli starosta Krzysztof Habura i prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

  Udostępnij