• Zawodniczka UKS Azymut Pabianice – Kinga Królik – jako jedyna zawodniczka mistrzostw Polski we Włocławku zdobyła dwa złote medale!

We Włocławku w 72. Mistrzostwach Polski Juniorów (U20) wystartowało ponad 800 zawodników, którzy rywalizowali w 38 konkurencjach. Świetnie zaprezentowała się w tym gronie zawodniczka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik. Zdobyła dwa złote medale.

Pierwszy medal zdobyła na 2000 m z przeszkodami. Na mecie uzyskała czas 6:41,67 (najlepszy wynik w Polsce!), wyprzedając na ostatnich 150 metrach swoją rywalkę Klaudię Pawluś z LLKS Osowa Sien niemal o dwie sekundy.

Następnego dnia Kinga wystartowała w biegu na 1500 m, który rozstrzygnął się na 200 m finiszu.

– Kinga pokonała ostatnie 300 metrów z czasem 46,77 (ostatnie 200 metrów poniżej 30 sekund), staczając porywającą walkę ramię w ramię na ostatnich 200 metrach z 9. zawodniczką ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów Beatą Topką z ULKS TELEX Borzytuchom. Uzyskała czas 4:26,53, tylko 1 sekundę i 14 setnych gorzej od rekordu życiowego – powiedział z dumą trener Jerzy Woźniak.

Dzięki zwycięstwom Kingi Królik UKS „Azymut” znalazł się na 2-5 miejscu w klasyfikacji medalowej tych mistrzostw.