• News will be here
 • Sierżant sztabowy Artur Fraszka z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Dziś odebrał nagrodę oraz gratulacje z rąk wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka. Gratulacje oraz słowa uznania złożył również Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński.

  W stolicy 19 lipca uroczyście rozstrzygnięto 11. edycję ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Spośród ponad 100 zgłoszeń, które napłynęły z całej Polski, wyłoniono 5 laureatów. W gronie wyróżnionych znalazł się, jako jedyny z garnizonu łódzkiego, sierżant sztabowy Artur Fraszka. Realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, okazał wyjątkowe wsparcie i serce osobom potrzebującym, w tym dotkniętym przemocą.

  Dzielnicowy z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim policjantem jest od 11 lat. Z zaangażowaniem, rzetelnością i sumiennością realizuje obowiązki dzielnicowego. Jest prawdziwym policjantem pierwszego kontaktu.

  To on wsłuchuje się w problemy mieszkańców i służy pomocą niekiedy w niełatwych do rozwiązania sprawach, często tych związanych z przemocą domową. Tak było w przypadku jednej z mieszkanek Konstantynowa Łódzkiego – mówi rzecznik policji Joanna Szczęsna.

  Dzielnicowy Fraszka, nie szczędząc swego czasu i wykazując się wyjątkową wrażliwością, empatią i dobrym sercem, pomagał kobiecie w trudnej sytuacji życiowej.

  Postąpiła tak, jak jej poradził i jej życie zmieniło się diametralnie. Jak napisała w podziękowaniu skierowanym na ręce komendanta komisariatu, to dzięki dzielnicowemu i innym policjantom z konstantynowskiej jednostki udało jej się osiągnąć spokój psychiczny i uwolnić spod panowania byłego męża alkoholika, sprawcy przemocy domowej – dodała rzecznik.

  To właśnie konstantynowianka w podziękowaniu za wyjątkowy profesjonalizm i okazane serce zgłosiła sierżanta sztabowego do ogólnopolskiego konkursu. Jego postawa oraz zaangażowanie na rzecz pomocy osobom doznającym przemocy zostały docenione przez kapitułę składająca się z pracowników Pogotowia „Niebieska Linia” IPZ, laureatów ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciela Komendanta Głównego Policji.

  Jak przyznaje sierżant sztabowy Artur Fraszka, wyróżnienie w tegorocznym konkursie jest dla niego wielkim zaskoczeniem i ogromną nagrodą. I podkreśla skromnie, że: – Nie zrobiłem niczego nadzwyczajnego, dzielnicowi są wszędzie tam, gdzie są potrzebni. Pomagają bezdomnym, uzależnionym, osobom starszym i niepełnosprawnym. Są wśród dzieci w szkołach i przedszkolach. Zawsze z chęcią reagujemy, ratujemy i niesiemy pomoc potrzebującym.

  Do uroczystego wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji konkursu doszło w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Policji.

  Udostępnij