• News will be here
 • Już 25 sierpnia Pabianice przeżyją Allegro Tech Days, czyli wielkie święto technologii.

  To nagroda dla mieszkańców za zajęcie przez Pabianice pierwszego miejsca w ubiegłorocznej edycji kampanii „Kręć Kilometry po technologię” Fundacji Allegro All For Planet. Będą bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci, tor testowy najnowszych gadżetów technologicznych i spotkania z ekspertami w tej dziedzinie. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę, 25 sierpnia, na Lewitynie.

  Jak stworzyć i zaprogramować własnego robota sumo do walki na ringu? Czy da się poznać i zrozumieć kod programowania przy pomocy postaci z bajek? I jak podczas tajnej misji wojskowej stworzyć robota, który wykryje dla nas samoloty wroga? To tylko część bezpłatnych warsztatów dla dzieci od 4 do 16 lat, na które już można się zapisywać w czasie Allegro Tech Days Pabianice. Liczba miejsc ograniczona.

  Chcemy przybliżyć pabianiczanom technologię. Pozwolić, by mogli jej dotknąć, nauczyć się jej. Stąd w ubiegłym roku w ramach kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię polskie miasta walczyły o wydarzenie, które nazwaliśmy Allegro Tech Days. To nasz wkład w wspieranie edukacji technologicznej społeczeństwa i promocję zdrowego trybu życia – mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

  Na Lewitynie (ul. Bugaj 110) od godz. 10.00 do 17.00 Fundacja planuje poza warsztatami dla dzieci, także pokazy i możliwość przetestowania najnowszych gadżetów technologicznych, takich jak drony, elektryczne deskorolki i rowery, monocykle i hulajnogi. W programie znalazły się też rozmowy ze specjalistami branży technologicznej, które prowadzić będzie ekspert technologiczny wydarzenia Kuba Klawiter, twórca programu Tech Week na YouTubie.

  Allegro Tech Days w Pabianicach już 25 sierpnia. Wszystkie informacje i zapisy na warsztaty na https://kreckilometry.pl/tech-days.

  Udostępnij